Stellar (XLM) Nasıl Alınır?
XLM, Stellar blok zincirinin amirali kripto paradır. İlk olarak Stellar ismiyle 2014 yılında üretilmiştir. Toplam 104.782.406.913 tane üretilmiştir ve piyasada şuan 19.212.913.281 tane XLM mevcuttur. Kalan XLM’ler şirket tarafından muhafaza edilmekte ve parça parça piyasaya arzı olmaktadır. XLM finansal firmaların alışverişlerinde aracılık üstlenmek üzere yaratılmış açık kaynak kodlu kripto paradır. Stellar ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

XLM nereden alınır, XLM nasıl alınır gibi sorulara yanıt olarak bir dizi açıklama getirecek olursak;
 • Öncelikle BitTurk.com kripto para borsası ana ekranı üzerinden HESAP OLUŞTUR sayfasına girerek gerekli bölümleri doldurduktan sonra hesap açma işlemini tamamlıyoruz.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra XLM almak için öncelikle hesabınıza TL bakiyesi yüklemeniz gerekmektedir. Bunun için CÜZDANLARIM sayfasından TL Yatır butonuna tıklayarak TL yatırma sayfasına yönlendiriliyoruz. BitTurk.com hesabınıza banka hesabınızdan HAVALE ve ya EFT ile ve Papara ile TL yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Yatırmak istediğiniz yöntemi seçtikten sonra yatırmak istediğiniz TL tutarını girip Türk Lirası Yatır butonuna tıklıyoruz ve sistem size otomatik olarak yatırma kodu veriyor, bu kod ile BitTurk.com banka hesabına TL yatırma işleminizi yapabilirsiniz. Ortalama 10-15 dakika içerisinde TL bakiyeniz BitTurk.com hesabınıza yüklenir.
 • Papara seçeneği ile de BitTurk.com hesabınıza 7/24 anında TL yükleyebilirsiniz. Bakiyeniz hazır, artık XLM satın alabilirsiniz. Bunun için CÜZDANLARIM/XLM Al Sat sayfası girmeniz gerekmektedir. XLM Al sayfasından almak istediğiniz XLM miktarını ve kur fiyatını girdikten sonra alım emri bırakabilirsiniz. Alım işleminiz tamamlandıktan sonra XLM bakiyeniz BitTurk.com XLM cüzdanınıza yansır.
 • XLM satmak için ise yine CÜZDANLARIM/XLM Al Sat sayfasına girip Sat bölümünü seçtikten sonra yine satmak istediğiniz XLM miktarını ve kur fiyatını girdikten sonra satım emri verebilirsiniz. XLM satım emriniz tamamlandığında TL bakiyeniz BitTurk.com TL cüzdanınıza yansır.
 • TL bakiyenizi banka hesabınıza çekmek için ise PROFİLİM sayfasından banka hesap bilgilerinizi ekledikten sonra CÜZDANLARIM/TL ÇEK sayfasına giderek çekmek istediğiniz tutarı ve çekmek istediğiniz banka hesabınızı seçtikten sonra Türk Lirası Çek butonuna tıklayarak TL çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca BitTurk.com hesabınızdan Papara hesabınıza da 7/24 TL çekme işlemi yapabilirsiniz.
 • İlk Bitcoininizi satın alın
  100 TL ile Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinden alarak başlayabilirsiniz
  Hemen Başlayın