USD Coin Nedir? USD Al

BitTurk
USD Coin Nedir? USD Al

USD Coin nedir USD alımını makalemizde sizler için açıklıyoruz. Ethereum tabanlı kripto para birimi USDC‘nin ERC-20’deki çalışma prensibi, USDT ile tamamen aynıdır. USD Coin nedir USD almak için neler yapılır cevabına gelince Coinbase ve Circle tarafından yaratılıp, CENTRE Consortium tarafından piyasa sürüldü. Bununla birlikte, parası herhangi bir spekülasyondan etkilenmeyecek ve diğer kripto para birimleri kadar savunmasız olmayacaktır.

USD Coin Nasıl Çalışır?

Circle, USD Coin’in kurucularından biridir ve dünya çapında yaklaşık 8 milyon takipçisi vardır. Bu, şirketin USDC ihracını artırmada çok güçlü olduğunu gösteriyor. Ethereum tabanlı yazılımın geliştirilmesiyle Stablecoin kategorisindeki USD coin doğdu. Ancak para bir merkeze bağlı. Güvenlik seviyesi yüksektir. Sabit 1 dolar ile kullanılmaktadır. Bir sistemi olduğu için diğer kripto para türleri kadar kullanımı kolay değildir. Circle CEO’su Jeremy Allaire (Jeremy Allaire), içinde bulunduğumuz zamanı göz önünde bulundurarak; düşük maliyetli ve yüksek güvenlikli bir jetonun küresel ölçekte önemli bir değere sahip olduğuna inanıyor.

USD Değeri Nedir?

USDC, ABD dolarına sabitlendiğinden, yani; 1 USDC, 1 ABD dolarına eşit olduğundan, değeri ABD dolarının madeni para piyasasındaki eğilimini ve işlem hacmini belirler. Sabit değerli bir kripto para birimi olsa bile, güncellemeleri ve değişiklikleri izlemek her zaman yararlıdır. Ancak sabit bir kripto para birimi olması sebebi ile piyasaya ilk kez yatırım yapanlar için ideal bir seçimdir.

USD Coin (USDC) Nasıl Satın Alınır?

USD satın almak için BitTurk’e kayıt olduktan sonra banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te USDC alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz. Ayrıca BitTurk’te düşük komisyon oranları ile USDC ticareti yapabilirsiniz.

USD Coin (USDC), alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar USD Coin ile bankalara ihtiyaç duymadan bir çok finansal işlemi yapabilir.

USD Coin satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.