Universal Protocol Token (UPT) Nedir?

BitTurk
Universal Protocol Token (UPT) Nedir?

Universal Protocol Token nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Universal Protocol (UPT), çeşitli stablecoin varlıklarını ve tokenleri barındıran, tokenizasyon tabanlı bir blok zinciri projesidir. Ethereum ağı üzerine inşa edilen bu platform, dağıtık defter ve blok zinciri teknolojisinin dünya çapında kabul görmesini amaçlar. Platform içerisindeki kullanıcılar, kendilerine ait tokenler yaratabilmektedir. Kendi tokenlerini geliştiren kullanıcılar, bu tokenleri diledikleri gibi dağıtma avantajına da sahiptir.

Universal Protocol sunduğu tokenizasyon araçları ile bireyselden çok kurumsal yatırımcılara hitap etmektedir. Kurumsal yatırımcılar, normalde çok uzun sürebilen token geliştirme süreçlerini birkaç hafta gibi kısa bir sürede yapabilmektedir. Bu tokenler, bir para birimine bağlı olabileceği gibi, bir emtiaya veya ürüne de bağlı olabilmektedir. Mevcut olarak platform, birçok kripto para birimi ve stablecoin’e ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Universal Euro, Universal Dollar ve Universal Bitcoin dikkat çekmektedir. Platformda ayrıca, ons altına endeksli Universal Gold adlı devlet güvenceli bir stablecoin de bulunmaktadır.

Bununla birlikte ekosistem, tüm kripto para birimlerinin hızlı, güvenli ve kolay erişilebilen bir yapıyla çalışmasını sağlar. Universal Protocol Token içerisine inşa edilen tüm dijital varlıklar Proxy ile inşa edilir. Ancak kullanıcıların isteklerine göre Ethereum tabanlı ERC-20 ile entegre olacak şekilde dönüşebilirler. UPT’nin tokenleri, Ethereum’un sağladığı birçok özellikten fayda sağlama avantajı da elde eder. Buna göre teken sahipleri, akıllı sözleşmeler, merkeziyetsiz borsalar ve uygulamalara erişim imkânı bulur.

Bu platformun UPT isimli bir yerel kripto para birimi de mevcuttur. ERC-20 tabanlı olan bu kripto para, işlem ücretlerini ödemek, kripto ile borç vermek, ekosistemdeki tokenleri satın almak gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Kullanım durumlarının yanı sıra UPT, sahiplerine bir dizi avantaj da sağlar. Örneğin token sahipleri, Universal Protocol Token içerisinde daha düşük maliyetle işlem gerçekleştirebilmektedir. Bununla birlikte UPT ile diğer kullanıcılara borç vermek de mümkündür. Buna göre kullanıcılar, diğer kullanıcalara UPT ile borç vererek yüksek oranda faiz getirisi elde edebilmektedir.

Universal Protocol Token (UPT) Nereden ve Nasıl Alınır?

1. Adım: UPT almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve UPT almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda Universal Protocol Token alım emri verin. 

4. Adım: Alınan UPT’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.