Universal Gold (UPXAU) Nedir?

BitTurk
Universal Gold (UPXAU) Nedir?

Universal Gold nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Universal Gold (UPXAU), devlet destekli çalışan, blok zinciri tabanlı bir stablecoin projesidir. Stablecoin’ler, değeri herhangi bir fiat para birimi veya emtiayı 1:1 oranında takip eden kripto para birimleridir. Bu kapsamda bir stablecoin olan UPXAU, altının fiyatını takip eden bir kripto paradır. Kullanıcılar, bu kripto para birimini satın alarak, dijital altına doğrudan yatırım yapabilmektedir. Piyasadaki her bir UPXAU kripto parası, Batı Avustralya’da yaygın olarak kullanılan troy ons altına eşittir. Her bir troy ons altın, 31,1 gram altından oluşur. Ayrıca her biri bir adet GoldPass ile temsil edilir.

Universal Gold projesinin piyasaya sürdüğü her tokenin rezervini tutar. Bu rezervler, Batı Avustralya’daki The Perth Mint’te bulunmaktadır. Basılan her token için bir troy ons altın olduğu için, büyük oranda fiyat istikrarına sahiptir. Altın, tarihsel olarak kriz dönemlerindeki güvenli liman varlığı olarak görülmektedir. Yatırımcılar, tarihin büyük bölümünde savaşlar ve salgınlar gibi krizlerde altın satın almaktadır. Bu nedenle, UPXAU son derece güvenli bir yatırım aracıdır. Token, kripto para piyasasının oynaklığından kaçınmak isteyen kullanıcıları da kendine çeker. Özellikle ayı piyasası gibi fiyat oynaklığının son derece yüksek olduğu dönemlerde UPXAU gibi dijital varlıklar talep görmektedir. Bununla birlikte, Universal Gold’un fiziksel troy ons altına göre bir dizi avantajı bulunmaktadır.

Universal Gold’un Avantajları Nelerdir?

  • Universal Gold, sahiplerine sıfır depolama ve yönetim ücreti sunar. Fiziksel altın tutmak, depolama maliyeti nedeniyle daha masraflıdır.
  • UPXAU, altını fiziksel olarak elde etmeden sahip olma imkanı tanır. Her şey dijital olarak barındırıldığı için kullanıcılar, varlıklarını güvenle saklayabilirler.
  • Kripto para, dünyanın her tarafındaki kullanıcılar tarafından her an satın alınabilmektedir. Fiziksel altında ise böyle bir durum söz konusu değildir.
  • Ayrıca, devlet destekli bir şekilde çalışmaktadır. Bu özellik projenin istikrarı ve ilerlemesi için son derece önemlidir.
  • Kullanıcılar, fiziksel altını bir yerden başka bir yere göndermek için transfer ücreti ödemek zorundadır. Bunu yapmazlarsa, altınlarını elde taşımaları gerekmektedir. Ancak UPXAU’nun dijital doğası, sıfır ücretle güvenli bir şekilde transfe edilmesine olanak tanır.

Universal Gold (UPXAU) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: UPXAU almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve UPXAU almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda Universal Gold alım emri verin. 

4. Adım: Alınan UPXAU’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.