UniLend (UFT) Nedir?

BitTurk
UniLend (UFT) Nedir?

UniLend (UFT) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. UniLend (UFT) akıllı sözleşmelere bağlı olarak spot alım satımında ve piyasaların farklı hizmetlerini birleştirme alanında hizmet vermektedir. Yeni DeFi protokolü UniLend’in yerel kripto para birimi UFT Coin olarak tanımlanmaktadır. Merkezi olmayan protokol UniLend UFT sahibi kullanıcılara platform içi ve sınır ötesi ödemeler yapma alım-satım gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. UFT Coin aynı zamanda kripto para borsalarında alım-satım işlemlerinde kullanılmaktadır. Kripto para borsalarında bulunan sanal cüzdanlar ya da onun yazılımı ile uyumlu olan masaüstü kripto para cüzdanlarında saklanmaktadır. Ek olarak cüzdanlar arasında transferi en kısa sürede düşük işlem ücreti üzerinden yapmaktadır. UFT Coin alım-satım işlemlerinde ise akıllı sözleşme protokolleri devreye girmektedir. Binance üzerinde ise inovasyon kategorisini eklenmiş kripto para birimidir. Bu açıdan incelendiğinde yüksek volatilite ile alım-satıma izin vermektedir.

UFT Coin merkezi olmayan UniLend üzerinde kendisine sahip olan yatırımcılar için sınır ötesi ödeme desteği sunmaktadır. Firmaların kripto para dünyasında daha pratik işlemleri ve ödemeleri gerçekleştirmelerine imkan sunmaktadır. Uzmanlar tarafından geleceğinin parlak olduğu düşünülmektedir. UFT Coin kısaca DeFi protokolüne bağlı olarak ödeme sistemi olarak kullanılmaktadır. UniLend Finance platformu içinde yerel kripto para birimi olarak hem hızlı ödeme hem de oy verme adımlarında kullanılmaktadır. Binace’de ise inovasyon kategorisinde işlemlere dahil olmaktadır. Ek olarak birden fazla kripto para borsası içinde alım-satım ve takas işlemleri için kullanılmaktadır. ERC-20 tabanlı kripto para cüzdanlarında saklanması mümkündür.

Avantajları:

  • Birden fazla büyük kripto para borsasında işlem görmektedir.
  • Platform içinde hızlı ödeme işlemlerinde kullanılmaktadır. Böylelikle kullanıcılarına transferde zamandan tasarruf sağlamaktadır.
  • ERC-20 tabanlı kripto para cüzdanları ile aynı zamanlı transferlere izin vermektedir.
  • Diğer kripto para birimleri ile aynı cüzdan içinde saklanması mümkündür. 
  • Cüzdanlar altında özel şifre ile saklanma avantajını sunmaktadır.
  • Güvenlidir.
  • Kısa vadede yüksek kazanç elde etmek isteyen traderlara hitap etmektedir.
  • İnovasyon kategorisinde yüksek volatilite ile işlem yapma avantajını sunmaktadır.
  • Kendi protokolü içinde yer alan kullanıcılara oy verme ve fikirlerini beyan edebilme imkanı vermektedir.

UFT Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: UFT almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve UFT almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda UFT alım emri verin. 

4. Adım: Alınan UFT’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.