UFC Fan Token (UFC) Nedir?

BitTurk
UFC Fan Token (UFC) Nedir?

UFC Fan Token (UFC) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Karma dövüş sanatları organizasyonu Ultimate Fighting Championship, Chiliz ile ortaklaşa kendi blockchain tabanlı fan tokenini piyasaya sürdüğünü duyurmuştur. Chiliz ve Socios’un diğer fan tokenlarına benzer şekilde avantajlar sunmaktadır. UFC Fan Token sahipleri için özel içeriğe erişim imkanı vardır. VIP ödülleri, promosyonlar, ticaret ve yarışma gibi yeni hayran etkileşimi fırsatları yaratmak için tasarlanmıştır. Web sitesindeki açıklamada, tokenlerin 20 milyon arza sahip olacağı söylenmiştir.

UFC Hakkında:

UFC’nin Küresel Tüketici Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı  Tracey Bleczinski, UFC’nin dünya çapında 625 milyondan fazla hayranı olduğunu söylemektedir. Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, Twitter hesabında UFC jetonlarının başka bir yerde önceden satılmadan yalnızca Socios uygulamasında kullanılabileceğini paylaşmaktadır.

UFC ve Chiliz ortaklığı ile UFC Fan Token, UFC hayranları için geçen yıl Chiliz tarafından tanıtılmıştır. Deneyim ve ödül için bir ekip oluşturmuştur. Ardından onların yerel tokeni olan CHZ’yi kullanmalarına izin vermiştir. Başka bir deyişle, iki formun birleşimi bu şekilde duyurulmuştur. Aslında, UFC son zamanlarda kripto ile ilgili çeşitli eylemler gerçekleştirmiştir. Çünkü şirket ayrıca geçen yılın Mart ayında kripto para birimleriyle çalışan çevrimiçi bahis şirketi Stake.com ile özel olarak ortaklık da kurmuştur. 

UFC, Chiliz’in 2021 için küresel olarak genişlemeyi planlamaktadır. Ek olarak ABD, İngiltere ve Avrupa, Asya ve Güney Amerika’da daha fazla token lansmanı hedeflemektedir. Avrupa’daki mevcut varlığını güçlendireceğinden söz etmektedir. Chiliz’in FC Barcelona, ​​​​Paris Saint-Germain, AC Milan ve Manchester City gibi kulüplerle taraftar kartları için anlaşmalar imzaladığını hatırlatmak gerek. Chiliz’in dünya çapında ofisleri vardır.  2021’de Madrid, New York ve Sao Paulo’da yeni ofisler açmıştır.

Fan tokenlerin sayısı hızla artarken birçok spor branşında kendisini başarılı şekilde göstermektedir. Fan tokenler için özellikle futbol kulüpleri son derece aktif şekilde çalışmaktadır. UFC organizasyonu gibi çeşitli spor organizasyonları ve federasyonları da fan token çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.