Tranche Finance Jibrel Network (JNT) Nedir?

BitTurk
Tranche Finance Jibrel Network (JNT) Nedir?

Tranche Finance nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Tranche Finance, Jibrel Network isimli İsviçre merkezli bir Blockchain tarafından piyasaya sürülen bir DeFi platformudur. Bu şirket, açık kaynaklı, merkeziyetsiz ve Web 3.0’a uygun uygulamalar ve platformlar inşa eder. Bu kapsamda JNT isimli bir kripto para birimini de piyasaya süren Jibrel, 2021 yılında Tranche Finance’e dönüşmüştür. Tranche Finance merkeziyetsiz şekilde çalışan, eşler arası (P2P) bir borç verme ve türev platformudur. Kullanıcılar, farklı risk profillerine sahip dilimler oluşturmak için DeFi platformuna kredi verebilmektedir. Bununla birlikte kredi sahipleri, doğrudan diğer kullanıcılara varlıklarını borç verebilmektedir. Yani bu DeFi projesi, kullanıcıların borç alıp vermesine, risk profili oluşturmasına ve faiz kazancı elde etmesini sağlar.

Jibrel Network projesinin Tranche’ye dönüşmesiyle birlikte, platformun yerel kripto para birimi olan JNT için bir dizi gelişme yaşanmıştır. Kullanıcılar, JNT varlıklarını Tranche Finance platformunun yerel kripto para birimi olan SLICE’a dönüştürmüştür. Her 10 JNT, 1 SLICE olacak şekilde kripto para transferi gerçekleşmiştir. Böylece JNT sahipleri, zarara uğramadan yeni platforma varlıklarını taşıyabilmiştir. Tranche içerisindeki SLICE token ve ETH ile kullanıcılar, kredi talep edebilir. Ayrıca bu kripto para birimleri aracılığıyla diğer kullanıcılar tarafından sağlanan stablecoin varlıklarını alabilirler.

Sonuç olarak SLICE, Tranche platformunda teminatlandırma amacıyla kullanılmaktadır. Ancak birincil faydası bu değildir. SLICE ile kullanıcılar, platformun yönetişime katılım sağlayabilmektedir. Bu, oy verme ve topluluğa teklif sunma gibi özellikleri kapsar. Jibrel Network, 2021 yılından itibaren DeFi’ye odaklanarak bakış açısını Tranche’ye çevirmiştir. Bu nedenle Tranche Finance gelişmiş bir DeFi çözümüdür. Ancak kullanım mantığı basittir. Temelde platform, DeFi ekosisteminden herhangi bir faiz getiren varlığı iki yeni varlığa böler. Bunlardan ilki, riski yöneten sabit oranlı bir varlığı, diğeri ise getirileri maksimize eden değişken oranlı varlığı içerir.

Jibrel Network (JNT) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: JNT almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve JNT almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda JNT alım emri verin. 

4. Adım: Alınan JNT’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.