Tornado Cash (TORN) Nedir?

BitTurk
Tornado Cash (TORN) Nedir?

Tornado Cash (TORN) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Tornado Cash (TORN) Ethereum üzerinde kurulu Tornado adlı gizlilik çözümünde kullanılan kripto para birimidir. Alıcı ve hedef adresler arasında işlem gizliliğini sağlamak için zincir üstü bağlantıları yönetmektedir. Akıllı sözleşmeleri oluşturmak ve pasif gelir elde etmek için kullanılmaktadır. Ek olarak ödeme işlemlerinde kripto paraların mevduatlara bağlanma yollarını kesmek için tercih edilmektedir. Öte yandan varlık gizliliğini sağlamaktadır. TORN Token yatırımcılar için yüksek güvenlikli işlem fırsatı sunmaktadır. Eğer beklenen fiyatlara ulaşırsa gelecekte kar sunan kripto paralar arasında olacağı düşünülmektedir. 

Tornado Cash (TORN) Token projesinin amacı hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar için adresler arası kripto para aktarımında gizlilik sağlamaktır. Bu nedenle TORN Token kullanıcıları herhangi zincir üzeri adresten transfer yaparken takip edilemezlik avantajından yararlanmaktadırlar. TORN Token için yapılan yorumlarda en çok akıllı sözleşme özelliğinden söz edilmektedir. Uzmanlar TORN Token ile ERC-20 mevduatlarında kabul edilen akıllı sözleşmelerin oldukça hızlı ve pratik şekilde oluşturulduğundan bahsetmektedirler. Bu kapsamda ağ tıkanıklığından ve yüksek işlem ücretlerinden korunmak mümkündür.

Avantajları:

  • Kurumsal şirketler ve bireysel yatırımcılar için yüksek güvenlikte kripto para transferi yapma imkanı sunmaktadır.
  • Kripto para ödeme ve takas işlemlerinde takip edilemezlik özelliği bulunmaktadır.
  • Staking yani belirli vadede kripto para kilitleme üzerinden yeni token elde etmek mümkündür.
  • İşlem hacmi geniş borsalarda takas ve alım-satım imkanı işlemleri yapılmaktadır.

Tornado Cash (TORN) Nasıl Alınır?

1. Adım: TORN almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve TORN almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda TORN alım emri verin. 

4. Adım: Alınan TORN’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.