Tezos Nedir XTZ Al

BitTurk
Tezos Nedir XTZ Al

Tezos nedir XTZ alımını makalemizde açıklıyoruz. Tezos, 2014 yılında Arthur Breitman ve Kathleen Breitman liderliğindeki bir yazılım geliştirici ekibi tarafından geliştirilmiştir. 2017 yılında başlattıkları bir kampanya ile Bitcoin ve Ethereum’da toplam 232 milyon dolarlık fon topladılar. Toplanan fonlar, merkezi İsviçre’de bulunan Tezos Vakfı tarafından yönetiliyor. Tezos Vakfı’nın amacı, Tezos Token kullanıcılarının gücü arttıkça gelecekte bir karar noktasında geri çekilmektir. Tezos, gerçek bir dijital toplum inşa ederek özerk, merkezi olmayan bir blok zinciri yaratmayı hedefliyor. Bu dijital topluluk, ortak ilgi alanlarını ve çıkarlarını birleştirir ve Tezos (XTZ) tokenleri ile ortak kararlar alarak platformu daha da geliştirmeyi amaçlar. Tezos nedir sorusunun cevabına gelince Tezos, Ethereum gibi akıllı bir sözleşme platformudur. Ethereum akıllı sözleşme sistemine ek olarak, platformda değişikliklere de izin verir.

tezos nedir

Tezos (XTZ) Madenciliği Nasıl Çalışır?

Geliştirmenin ilk gününden itibaren, Ethereum ve Bitcoin sistemlerinden farklı olarak Tezos (XTZ) platformu, PoW (cihazın enerji tüketimini madencilik için kullanarak) yerine madencilik için yetkili bir PoS sisteminin kullanılmasına izin verir. Bitcoin ve Ethereum gibi sistemlerde kullanılan PoW ciddi güç tüketimine neden olabilmektedir. Tezos (XTZ) yetkili PoS madenciliğinde cüzdanınızda yeteri kadar Tezos (XTZ) yeterlidir. Tezos (XTZ) madenciliği herhangi bir ekipman veya güç tüketimi gerektirmez. Madencilik sanal olarak yapılmaktadır.

Tezos (XTZ) Nasıl Satın Alınır?

Tezos satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Tezos alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile XTZ ticareti yapabilirsiniz.

XTZ alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca XTZ ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

XTZ satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.