Tether Nedir? USDT Al

BitTurk
Tether Nedir? USDT Al

Tether Nedir? USDT Al başlıklı makalemizde her detayı sizlere anlatacağız. Tether (USDT), ABD dolarının sanal versiyonu olan sabit bir madeni paradır. Değeri her zaman 1 USDT = 1 $ olarak sabitlenmiştir. Tether nedir sorusuna gelince, kripto para birimi ERC-20 protokolüne bağlı blok zinciri üzerinde çalışır. Tether Limited tarafından 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. Şirket, piyasada bulunan her Tether (USDT) coin için kasasında 1 $ olduğunu iddia ediyor. Kullanıcılar bakiyelerini blockchain sistemi ile aktarıp benzer şekilde ERC-20 blockchain sistemine uygun sanal cüzdanlarında saklar.

Tether’in Faydaları Neler?

Her şeyden önce Tether, dünyanın en güçlü para birimlerinden biri olan ABD dolarına sabitlendiğinden, çok istikrarlı ve kripto para dalgalanmalarını önlemenin iyi bir yoludur. Çevrimiçi ödeme içinde kullanılabilmektedir. Ancak USDT, ticaret platformlarının gerçek ABD dolarına dokunmadan ABD doları cinsinden ifade edilmesine izin verir. Ayrıca USDT, en yaygın ve en iyi bilinen istikrarlı para birimidir.

Nasıl Saklanır?

Tether birden fazla blok zincirine dağıtıldığından, Tether’in hangi blok zincirini kullanacağını bilmelisiniz. Ancak işlem gerçekleştirmek için Omni ağına bağlı bir cüzdan kullanılmalıdır. Benzer şekilde Blok zincirinin tamamını senkronize etmek istiyorsanız, bilgisayarınızda Omni Cüzdan’ı kullanabilirsiniz. Mesela Ethereum blok zincirinde oluşturulan, ERC20 tabanlı Tether’i kullanmak istiyorsanız, ERC20 tokenlerini destekleyen bir Ethereum cüzdanına da aktarabilirsiniz.

Tether Madenciliği Yapılıyor mu?

USDT madenciliği yapılmamaktadır.

Tether (USDT) Nasıl Satın Alınır?

Tether satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Tether alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile USDT ticareti yapabilirsiniz.

USDT alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca USDT ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

USDT satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.