Stellar Nedir XLM Al

BitTurk
Stellar Nedir XLM Al

Stellar Nedir XLM alımını makalemizde açıklıyoruz. Joyce ve Jed McCaleb tarafından 2014 yılında kurularak varlık transferlerine bir alternatif haline geldi. Stellar piyasaya sürüldükten bir yıl sonra, sistemin kripto para birimi olan Lumens çıkarıldı.

Stellar nedir sorusunun cevabına gelince; dağıtılmış bir açık kaynak ödeme sistemidir. Temel amacı bankalar arasında uluslararası varlık transferini sağlamaktır. Uluslararası varlık transferleri bankalar aracılığıyla yapıldığında zaman ve masraf açısından faydasızdır. Amaç, bu varlıkların transferini hızlı ve ucuz hale getirmektir. Stellar (XLM) aktarımlar için merkezi olmayan sunucularla dağıtılmıştır. Ayrıca defter teknolojisi kullanmaktadır. İletim hızı Bitcoin ve Ethereum sistemlerinden çok daha hızlıdır. Stellar varlık transferi için yaratılmış olsa da çok katmanlı bir sistemde, akıllı sözleşmelerle oluşturma ve yürütme olasılığı bulunmaktadır.

Stellar ve diğer kripto para birimleri arasındaki fark nedir?

İşlem süresi ile beraber seçilmiş doğrulayıcıya güvenme açısından, çoğu blok zinciri projesinden de ayrılıyor. Kar amacı gütmeyen Ripple ile karşılaştırıldığında, Stellar tamamen açık kaynaklı bir yol izliyor. Ayrıca kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından geliştirilmiştir. Ayrıca XLM’in başlangıçta Ripple ağından ortaya çıktığı düşünülmektedir. Tamamen yeniden inşa edilerek Consensus Protocol (SCP) ile birlikte kullanılmıştır.

Stellar (XLM) Satın Al

XLM satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Stellar (XLM) alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile XLM ticareti yapabilirsiniz.

XLM alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca XLM ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

Stellar (XLM) satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.