RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir?

BitTurk
RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir?

RSK Infrastructure Framework (RIF) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. RSK Infrastructure Framework (RIF) ödemeler, depolama ve alan adı (RNS) gibi blok zinciri teknolojisine dayalı çeşitli çözümler sunan Bitcoin üzeri üçüncü katmandır. Bu katmanları kullanmak için platformun yerel kripto para birimi RIF kullanılmaktadır. Ek olarak RSK Infrastructure Framework projesi ile dApp’lerin daha kolay, daha hızlı ve ölçeklenecek şekilde geliştirilmesini sağlamak amaçlanmaktadır. Bunun için Bitcoin ağının üzerindeki akıllı sözleşmelerden yararlanan açık ve merkezi olmayan altyapı protokolleri paketine sahiptir. 

Rootstock Infrastructure Framework projesinin hedefi tam kontrol ve şeffaflıkla bilgi, değer ve hizmet alışverişinde bulunmaktır. Ek olarak değişmez akıllı sözleşmelerle koordine edilen, bireylerin eşler arası temelde etkileşime girdiği işbirlikçi pazarlar yaratmak planlanmaktadır. Öte yandan RIF emeklilik için muhafazakar tasarruf aracı olarak herkesin kullanacağı bir yatırım ürünüdür. Genellikle RIF projesi büyük ya da orta büyüklükteki hisse senetleri ile tahvillerde iyi çeşitlendirilmiş yatırım fonu olarak tercih edilmektedir. 

Kripto para uzmanları RIF yatırımı hakkında olumlu görüşler bildirmektedirler. Proje yatırımcılara gelir sağlarken değeri korumaya çalışmaktadır. Muhafazakar yaklaşım kullanarak ılımlı kazançlara izin vermektedir. Dolayısıyla risk algısı düşüktür. Ek olarak garanti kazanç odaklı yatırımcıların portföyünü dengelemesi için RIF tercih etmeleri önemlidir. Emeklilik maaşı fonları, bireysel emeklilik hesapları (IRA’lar) gibi emeklilik amaçlarıyla saklanan varlıklar için muhafazakar ve ılımlı büyüme sağlamayı amaçlamaktadırlar. Genellikle aktif olarak yönetilen fonlardır. Başta ABD olmak üzere emeklilik fonlarının giderek büyümesi RIF için önemlidir. RIF’ın geleceğinin artan talep doğrultusunda önü açık görünmektedir.

Avantajları:

  • dApp’leri kolay, hızlı ve ölçeklenen şekilde geliştirmektedir.
  • Vanguard, Schwab, Fidelity ve John Hancock gibi ünlü yatırım şirketleri aktif olarak yönetilen fonlar sunmaktadır.
  • Popüler borsalarda listelenmektedir. Böylelikle yatırımcıya güven vermektedir.

RIF Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: RIF almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve RIF almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda RIF alım emri verin. 

4. Adım: Alınan RIF’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.