Ripple Nedir XRP Al

BitTurk
Ripple Nedir XRP Al

Ripple Nedir? XRP Satın Al başlıklı makalemizde her detayı sizlere anlatacağız. Ripple (XRP), 2012’de ortaya çıkan bir ödeme ağı sistemi ve kripto para birimi değeridir. Birçok kripto para biriminin aksine Ripple, merkezi bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem yapsalar da, tüm işlemlerin defteri şirket tarafından yönetilmektedir. Ripple, Brad Garlinghouse’un CEO’su ve dünya çapında ofisleri var. Ripple, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra gelen kripto para birimleri arasında üçüncü büyük piyasa değerine sahiptir. Kurumsal bir merkeze sahip olması nedeni ile Ripple, kripto para biriminin değerini ödeme sistemi sağlayıcı şirketler ve bankalar için tercih edilen kripto para birimi ve transfer sistemi haline getiriyor.

Ripple Avantajları Nelerdir?

Varlık ve havale işlemlerinde Blockchain teknolojisinin kullanılmasıyla Ripple, kısa sürede çok düşük maliyetle uluslararası taşımacılık sağlıyor. Bu nedenle en yüksek piyasa değerine sahip üçüncü en yüksek kripto para birimidir. Ticaret hacmi çok büyüktür, bu da birçok borsada işlem yapmayı mümkün kılar. Ayrıca bu durum erişilebilirlik açısından elverişlidir. Büyük ödeme sistemi sağlayıcı firmalar ve bankalar ile anlaşmalar yaparak değeri artmaya devam etmektedir.

Ripple ve Bitcoin arasındaki fark nedir?

Bitcoin sistemi herhangi bir merkeze bağlı değildir.

Ripple ise bir şirkete aittir ve bir şirket tarafından kontrol edilmektedir.

Bitcoin transfer işleminde saniyede 4 işlem yapılabilmektedir.

Ripple‘da isesaniyede 1500 işlem (zamanla değişebilir) gerçekleştirilmektedir.

Transfer işlemleri için komisyonlar açısından Ripple, Bitcoin’den daha uygun bir yöntemdir.

Ripple (XRP) Nasıl Satın Alınır?

Türk Lirası ile Ripple satın almak çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Sonuç olarak herhangi teknik bir bilgiye ihtiyaç duyulmadan Ripple satın alabilirsiniz. Ripple satın almak için hemen Bitturk.com’a üye olun.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.