Quant (QNT) Nedir?

BitTurk
Quant (QNT) Nedir?

Quant (QNT) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Quant Network merkezsiz uygulamaların aynı anda birden fazla blok zincirinde çalışmasını sağlayan mDapp adlı uygulamalar ile ilişkilidir. Bu uygulamaların oluşturulmasını sağlayan protokoldür. Quant firmasının CEO’su Gilbert Verdian ve CTO’su da Peter Marirosan’dır. Protokol’un Nvidia, Oracle, Aucloud, Hyperledger ve Global Legal Blockchain Consortium gibi önemli ortakları bulunmaktadır. Yerel kripto para birimi QNT’dır. QNT aynı zamanda Quant Network’ün Overledger markalı kurumsal yazılım çözümlerini çalıştırmak için kullanılan Ethereum tokenidir.

Quant Network projesinin hedefi genele açık blok zincirleri ve özel ağlar arasında bağlantı kurmaktır. Quant Overledger, Enterprise, Overledger Network Enterprise, Overledger Community Network ve SeeQ teknolojileri kullanılmaktadır. Her teknolojinin kullanıcılara farklı faydası vardır. Bireysel dağıtık defter projelerinin birbiriyle entegre olmasını sağladığı için Quant Network projesi oldukça popülerdir. Kripto para uzmanlarına göre projenin ve QNT fiyatının gelişime açık olduğu belirtilmektedir. Öte yandan önemli kurumsal markalar tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle QNT yatırımı mantıklı bir seçenek olarak görülmektedir. Proje baştan sona dağıtık defter erişimi ve kripto para ödemeleri alanında çözümler üretmektedir. Geniş bir kullanım alanına sahiptir. QNT’nin geleceğinin de pozitif göründüğü belirtilmektedir. Deneyimli kripto para analistleri ise boğa piyasasının devam etmesi halinde QNT fiyatının artmaya devam edeceğini söylemektedirler. Ek olarak kısıtlı bir arz oranına sahip olması kripto para yatırımcılarının dikkatini çekmektedir.

Avantajları:

  • Proje Bitcoin, Constellation, EOS, IOTA, Stellar, Binance Chain, Corda, Quorum, XRP Ledger, Ethereum ve Hyperledger’ı desteklemektedir.
  • Platformlar arası tüm operasyonlara kolayca adapte olmak mümkündür.
  • Tek bir API üzerinden ağlar arası işlemler gerçekleştirilmektedir. Böylelikle zamandan ve paradan tasarruf yapılmaktadır.

Quant (QNT) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: QNT almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve QNT almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda QNT alım emri verin. 

4. Adım: Alınan QNT’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.