Propy (PRO) Nedir?

BitTurk
Propy (PRO) Nedir?

Propy nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen Propy (PRO), Web3’ün emlak pazarı olmayı amaçlayan bir projedir. Bu proje, temelde emlak alım satımı yapılan dijital bir platformdur. Kullanıcılar, Propy’nin içerisinde büyük bölümü ABD’de yer alan daire gibi emlak varlıklarını alıp satabilmektedir. Emlaklar, dolar gibi fiat para birimlerinin yanı sıra kripto para birimleriyle de ticareti yapılmaktadır. Bu nedenle proje, geleneksel emlak pazarlarından son derece farklıdır. Bu farklılıklardan biri de blok zinciri üzerinde çalışmasından kaynaklanır. Bu arada platform içerisinde alınıp satılan her emlak bir NFT’dir. NFT’ler, dijital sahiplikleri blok zinciri sayesinde kanıtlanabilen tokenlerdir. Bu nedenle Propy’de satılan her emlak blok zinciri üzerine kaydedilmektedir. Böylece, müşterilerin, satın aldıkları ürünlerin sahipliklerini kanıtlamaları çok daha kolay hale gelir.

Propy’nin platformları, mahremiyetin çok önemli olduğu “yüksek net değerli bireysel alan” da dahil olmak üzere bir dizi vaka çalışmasına sahiptir. Propy’nin müşteri tabanı işlem koordinatörlerini ve yatırım komisyoncularını da içerir. Şirket kısa süre önce ABD’deki ilk NFT tabanlı mülk işlemini tamamlayarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Bunu yaparak proje, temelde emlak sektöründeki aracıları ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Her şey blok zinciri, NFT ve kripto para ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle, emlakçı veya banka gibi üçüncül kişilere ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu da emlak maliyetini düşürdüğü için son derece faydalıdır. Propy platformunun yerel kripto para birimi olan PRO bu noktada son derece önemlidir.

PRO Ne İşe Yarar?

Propy platformuna güç sağlayan kripto para birimi olan PRO, temelde bir ERC-20 tokenidir. Bu token, Propy’deki emlakların satın alınmasında bir ödeme yöntemi olarak kullanılmamaktadır. Platform içerisinde satılan emlaklar, çoğunlukla dolar, USDC ve Ethereum ile alınıp satılmaktadır. Peki PRO ne işe yarar? Token, Propy’nin içerisinde emlak ilanı vermek için çalıştırılan akıllı sözleşmelerde karşımıza çıkmaktadır. Buna göre, akıllı sözleşmelerin çalıştırılması için kullanıcıların PRO ile ödeme yapması gerekmektedir. Yani kripto para, temelde Propy’nin gayrimenkul blok zinciri platformu için temel ödeme aracı olarak çalışır.

Propy Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: PRO almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve PRO almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda Propy alım emri verin. 

4. Adım: Alınan PRO’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.