Powerledger (POWR) Nedir?

BitTurk
Powerledger (POWR) Nedir?

Powerledger (POWR) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. POWR projesi, platformdaki tüm katılımcılarının üretim ve tüketimlerini gerçek zamanlı olarak kaydetmektedir. Ve bu kayıt işlemlerini eşler arasında enerji oluşturarak yapan bir platformdur. Enerji üretimi ve kullanımını önceden belirlenmiş oranlarda baz aldığı için oldukça hızlıdır. Powerledger, iki blockchain katmanında çalışmaktadır. Aynı zamanda iki kripto para birimi kullanır. Bunlar; Power Ledger token ve Sparkz’dır. Hatta Sparkz ve POWR sistem ile birlikte kullanılmaktadır. Ve her iki blockchainde de çeşitli işlevlere sahiptir. Bununla birlikte platform, herkese açık ETH blockchainin yanında özel bir konsorsiyum blockchain olan Ecochain’ide kullanmaktadır.

Projenin asıl amacı; yerel bölgelerin bir aracıya gereksinim duymadan komşularına güneş enerjisi satıp, dağıtmasını sağlamaktır. Özellikle dünya çapındaki enerji endüstrisinde tamamen devrim yaratmaktadır. Aynı zamanda proje, Avusturya merkezli olup güvenilir ve uygun fiyatlı elektriği teşvik etmektedir.

Blockchain ve enerji sektörünü bir araya getiren proje, gelecek vaat eden yatırım seçenekleri arasında yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda global anlamda yaşanan enerji krizlerine kazançlı bir alternatif seçeceği olan bu projenin potansiyeli yüksektir. Bu sebeple uzmanlar için POWR fiyatı daha yüksek değerlere geleceği düşünülmektedir. 

Powerledger (POWR) maksimum arz: 1,000,000,000 POWR’dur.

Avantajları:

  • Uygulama ana bilgisayar ve katılımcılarına platformun kendisini kullanmasına olanak tanır.
  • ETH Smart Bond borsası aracılığı ile alım-satım yapılmaktadır.
  • Kullanıcılar mevcut olan elektrik şebekesi üzerinden enerji alım-satım yapabilir.
  • POWR Coin’in 6 ürünü vardır. Bunlar; uGrid, xGrid, Power Port, C6+, C6 ve Asset Germinator’dur. Tüm ürünler, özellikle blockchain kullanımı ile çeşitli enerji çözümleri sunmaktadır.

Powerledger Nasıl Satın Alınır?

1.Aşama: Listeleme yapılan borsanın web sitesine erişim sağlayın.

2.Aşama: Ücretsiz olarak hesap açma işlemlerini tamamlayın.

3.Aşama: Hesabınızdan para transferi işlemi gerçekleştirin.

4.Aşama: Borsada bulunan kripto para satın alma menüsünden POWR coin alım emri girin.

5.Adım: Satın aldığınız POWR tokeni soğuk cüzdanda veya borsanızda saklayabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.