Polkadot Nedir DOT Al

BitTurk
Polkadot Nedir DOT Al

Polkadot nedir DOT alımını makalemizde açıklıyoruz. Polkadot, yalnızca tokenlerin iletimini kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda çeşitli blok zincir yapılarının birlikte çalışabilmesi için ağlar arasında her türlü veri veya varlığın iletimini kolaylaştıran açık kaynaklı bir çok zincirli protokoldür. Ayrıca birlikte çalışabilirlik, kullanıcılar tarafından kontrol edilen tamamen merkezi olmayan bir özel ağa sahiptir; yeni uygulamaların, kurumların ve hizmetlerin oluşturulmasını basitleştirmeyi amaçlar. Polkadot protokolü, genel ve özel zincirleri, izinsiz ağları, oracle’ları ve gelecekteki teknolojileri birbirine bağlayarak her bir blok zincirinin Polkadot zincirindeki bilgileri ve işlemleri güvenilir bir şekilde paylaşmasına olanak tanır (ayrıntılar aşağıda açıklanmıştır). Polkadot’un yerel DOT tokenin üç amacı vardır: ağ yönetimi, transfer işlemlerini işleme ve parachains (parachains) oluşturma.

POLKADOT Türleri Nelerdir?

  • Düzenleyici Zincir (The Relay Chain): Polkadot ağındaki ana blok zincirdir. Tek tek zincirleri birbirine bağlayan Relay Chain adlı temel bir blok zinciri oluşturmak için tasarlanmıştır. Relay Chain, ağın güvenliğinden sorumludur ve bağlı blockchain’ler arasında fikir birliği ve birlikte çalışabilirlik sağlamak için çalışır.  
  • Parazincir (The Parachain): Polkadot ağındaki bağımsız blockchain’lere, token’larını barındırabilen ve özel kullanım durumlarına göre işlevselliği optimize eden Parachain’ler denir. Parachain’ler birbirine paralel olarak çalışır ve sistemin ölçeklenmesine yardımcı olur. Paralleştirilmiş zincirin kısaltması olan Parazincirler, Polkadot ağıyla paralel olarak çalışır ve ağa çoklu işlem gerçekleştirebilme yeteneği kazandırır.  
  • Para İşlem (Parathread): Yeni token’lar oluşturmak için bağımsız zincirlerden yararlanan esnek bir modele sahiptir.  
  • Köprü Zincir (The Bridge Chain): Köprüler, Polkadot ağının diğer blok zincirleriyle etkileşimine izin vermektedir. Ayrıca Bitcoin, Ethereum gibi farklı blok zincirleri ile Polkadot ağı arasında köprü görevi görür.

Polkadot (DOT) Satın Al

Polkadot satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te DOT alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile DOT ticareti yapabilirsiniz.

DOT alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca DOT ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

DOT satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.