PlayDapp (PLA) Nedir?

BitTurk
PlayDapp (PLA) Nedir?

PlayDapp PLA nedir bu makalemizde açıklıyoruz. PLA coin projesi, bir blok zinciri oyun platformuna sahip olan PlayDapp’e ve NFT pazarına kuvvet veren Ethereum odaklı bir kripto para birimidir. PlayDapp’teki işlemleri yerine getirmek için kullanıcılar tarafından tercih edilmekte olan PLA token, birincil bir yerel token görevine sahiptir. 

PlayDapp projesinin temel amacı, kullanıcıların çeşitli oyun başlıklarında NFT’leri ve oyun içindeki varlıkları kullanabilecekleri hatta birlikte çalışılabilir bir blok zinciri oyunları portföyü geliştirmektir.Son dönemlerde ilgi odağında kalan NFT ve blok zinciri tabanlı oyunları kullanıcılarına sunan proje oldukça popülerdir. Blockchain tabanlı oyunlar oynamak isteyen fakat bunu kripto para olmadan yapmak isteyen kullanıcılar PlayDapp projesine ilgi göstermektedir.Projede, daha çok kullanıcıların bu hizmet platformunda oyun oynamasına ve kripto oyun kullanıcısı olmasına olanak tanır.Hatta farklı blockchain ağları ve oyun dApp’leride sunmaktadır. Bu yüzden PLA coin gelecek vaat eden coinler arasında görülmektedir.

Dolaşımdaki toplam arz miktarı: 700,000,000 PLA’dır.

Avantajları: 

  • PLA token, hizmet kripto para birimidir.
  • PLA token oyun içi işlemleri kolaylaştırmak ve oyun geliştiricilerini teşvik etmek amacıyla kullanılmaktadır.
  • Kullanıcılar ve oyun geliştiricileri, oyun içi alım-satım işlemi yaptığında token kazanabilmelerine imkan sunmaktadır.
  • ERC20 standardını kullanmaktadır. Aynı zamanda da bir temel yardımcı kripto para projesini olduğundan geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.
  • Metamask gibi ERC20 cüzdanlarında kolaylıkla tutulabilmektedir. Alım-satım işlemleri yapılabilmektedir.

Kısaca; PlayDapp projesi, kitleler için dijital varlıkları erişime açık bir hale getirmeyi amaçlayan bir blockchain oyun platformudur. Geniş kullanıcı kitlesiyle platform yerel kripto para birimi PLA coini kullanmaktadır. ETH üzerinde, çok zincirli bir yapıya sahiptir. Yaşadığı etkili pumalar ile ilgi odağı olmayı başarmıştır.

PLA Nasıl Satın Alınır?

1.Aşama: Token satın alım işlemi için öncelikle listeleme yapan borsanın web sitesine erişim sağlanmalıdır.

2.Aşama: Borsaya KYC bilgileri ile borsaya ücretsiz olarak üye olun.

3.Aşama: Hesap oluşturduktan sonra hesabınıza para transferi işlemi gerçekleştirin.

4.Aşama: Bakiye kontrolünü sağladıktan sonra borsanın kripto para satın al menüsünden PLA Token’i seçerek alım emri girin.

5.Aşama: Satın aldığınız PLA Tokenleri borsada veya soğuk cüzdanınızda saklayabilirsiniz. 

Sitemizdeki diğer blog yazılarını okumayı unutmayın.

Investment information, comments and recommendations contained herein are not included in the scope of investment advisory. Therefore, making an investment decision based solely on the information and comments contained herein may not produce results that are in line with your expectations.