PIVX (PIVX) Nedir?

BitTurk
PIVX (PIVX) Nedir?

PIVX (PIVX) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. PIVX (PIVX) merkezi olmayan kripto para projelerinde biridir. Ayrıca açık kaynaklı MIT lisansına sahiptir. Topluluk odaklıdır. Kullanıcı verilerinin güvenliğini önemsemektedir. Ek olarak gelişmiş şifre protokollerini göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Finans veri koruması alanında yoğunlaşmıştır. Proje Bitcoin kod tabanında geliştirilmiştir. Ek olarak kendine has geliştirmeler ve entegrasyonlara da sahiptir. Uzmanların veri güvenliğini dikkate alarak mutlaka yatırımcı portföyleri için tavsiye ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. BTC ve ETH ile işlem görmektedir. Böylelikle temelde Bitcoin tabanlı olmasından kaynaklı kolay işlem özellikleri avantaj sağlamaktadır. Geleceği parlak kripto paralardan arasındadır. 

PIVX Coin projesinin hedefi kendini finanse eden ve merkezi olmayan özerk topluluk tarafından yönlendirilmektir. Öte yandan finansal veri korumasının sağlanması için DAO tarafında geliştirilmiş şifreleme protokollerini de kullanmaktadır. Ayrıca Proof of Stake konsensüs algoritmasında da öncülük görevini üstlenmektedir. PIVX Coin özellikle güvenlik unsurlarına dikkat etmektedir. Bu nedenle gelecek için iyi bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Öte yandan her 60 saniyede yeni bir blok oluşturmaktadır. Söz konusu blok ise 5 yeni PIV yaratarak 1 PIV tahsis edilmesini sağlamaktadır. Fiyat ve grafik analizleri incelendiğinde ise uzmanlara göre harika bir yatırım enstrümanı olarak değerlendirilmektedir. 

Avantajları:

  • Finansal veri koruma bakımından güçlüdür.
  • Donanım cüzdanında çevrim dışı olarak depolanma imkanı vardır. 
  • FATF tarafından yönetilen AML/CFT’lerle uyumludur.
  • Merkezi değildir.
  • Kar etme potansiyeli yüksek kripto paralardandır.
  • Oluşturduğu blok başına 2 PIV yaratmaktadır. 

PIVX Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: PIVX almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve PIVX almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda PIVX alım emri verin. 

4. Adım: Alınan PIVX’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.