NANO (XNO) Nedir?

BitTurk
NANO (XNO) Nedir?

NANO (XNO) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. NANO (XNO) eşler arası kripto para birimidir. Açık Temsilci Oylama (ORV) konsensüs mekanizmasına sahiptir. Ek olarak yönlendirilmiş grafik mimarisine dayanmaktadır. Merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir kripto paradır. Blok kafes veri yapısına sahiptir. Dağıtılmış defter kullanarak aracısız çalışmaktadır. Böylelikle diğer projelerden farkını ortaya koymaktadır. Proje ilk olarak RaiBlocks (XRB) adını taşımaktadır. Kullanıcılara sunduğu hız ve sadeliği daha iyi temsil etmek için Nano (NANO) olarak isim değiştirmiştir. Ödeme işlemlerini güvenli ve ücretsiz olarak gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Eskimiş finansal altyapılarla dijital para birimleri arasındaki sınırlamaları ortadan kaldırmaktadır.

NANO coin projesinin amacı ücretsiz kripto para birimi işlemlerini kolaylaştırmaktır. Projenin en temel özelliği hesapların yalnızca sahiplerinin güncelleyeceği blok zincirine sahip olmasıdır. Bir işlem yapmak için hesap sahibi sadece kendi defterini güncelleyecek işlemi imzalar ve bunu Nano ağında yayınlar. Nano düğümler işlemi doğrulamak için yeterli onay gördüğünde ise hepsi bağımsız olarak işlemi geri alınamaz olarak kabul ederler. Ardından defterin kopyası güncellenmektedir. Nano’nun tasarımı blok zinciri işlemlerinin kaydını tutmadığı için diğer kripto para birimlerinden ayrılmaktadır. Bunun yerine Nano blok zinciri hesap bakiyelerini ve işlem tutarlarını izlemektedir. Uzmanlar farklı yapısı ile dikkat çeken NANO’yu başarılı bulmaktadır. Gelecek açısından olumlu değerlendirmeler yapmaktadırlar.

NANO projesi en çok blok zinciri tasarımının geleneksel yönlerini ortadan kaldırmasıyla dikkat çekmektedir. Düğümler blokları kimin oluşturacağına oy vermektedir. Bu düşük ücretli ya da ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Ek olarak kullanıcıların Nano blok zincirine dahil edilmiş işlemler için ödeme yapmasına gerek yoktur. Tüm bu özellikleriyle BTC ve ETH gibi kripto para birimlerinden ayrılmaktadır.

Avantajları:

  • Nano işlemler genellikle bir saniyeden kısa sürede tamamlanmaktadır.
  • Ağın hızının yüksek olması ticari ödemeler yaparken avantaj sağlamaktadır.
  • Temsilciler ekibi onaylama sürecinde yer almaktadır.
  • Güvenliği sağlamak adına finansal açıdan tazminat alınmadığı için tamamen ücretsizdir.
  • Kullanıcılar küçük meblağlarda ödemeleri için yüksek işlem ücreti endişesi duymazlar.

NANO Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: NANO almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve NANO almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda NANO alım emri verin. 

4. Adım: Alınan NANO’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.