Matrix AI Network (MAN) Nedir?

BitTurk
Matrix AI Network (MAN) Nedir?

Matrix AI Network (MAN) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Matrix AI Network (MAN) yapay zeka (AI) ve blok zincirini birleştiren bir projedir. Açık kaynaklıdır. Ek olarak dağıtılmış bilgi işlem platformu ve işletim sistemidir. 2016 yılında kurulan projenin yerel kripto para birimi MAN’dir. Proje AI eğitim platformu ve yüksek performanslı AI ile geliştirilmiş genel blok zincirinden oluşmaktadır.

Matrix AI Network projesinin amacı blok zincirlerinin hızını, esnekliğini, güvenliğini ve zekasını geliştirmektir. Saniyede 50 bin işlemi desteklemesi planlanmaktadır. Hybrid PoS + PoW konsensüs mekanizması kullanmaktadır. Konsensüs mekanizması Markov Zinciri Monte Carlo (MCMC) hesaplamalarının kullanımı yoluyla katma değerli hesaplama yapmaktadır. Ek olarak Matrix AI Network AI teknolojisini blok zinciri teknolojisiyle birleştirmektedir. Halka açık blok zinciridir. Blok zincirini rahatsız eden hız, güvenlik ve kullanım gibi konuları iyileştirmeyi hedeflemektedir. Sorunların çözümünde oldukça başarılıdır.

Kripto para uzmanları tarafından olumlu olarak değerlendirilmektedir. MAN yükselen değeriyle analistler tarafından yatırım yapmaya uygun görülmektedir. Kripto para dünyasında boğa piyasası sinyallerinin devam etmesi halinde MAN fiyatında da yeni zirveler görülmesi beklenmektedir. Ek olarak Matrix AI Network yapay zekaya dayalı akıllı sözleşmelerin ademi merkeziyetçi uygulamaları oluşturmak için ideal bir platformdur. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda gelecekte MAN coin fiyatının yükselişine devam etmesi muhtemeldir.

Avantajları:

  • Sözleşme ağa adapte edilmeden önce hacker saldırıları için yapay zekanın kullanılmasını sağlamaktadır.
  • PoW ve PoS arasındaki fikir birliğine sahiptir.
  • 50000 tps ya da maksimum 1.000.000 tps işlem hızına çıkan benzersiz performansı vardır.
  • Düşük programlama becerisine sahip kişilere akıllı sözleşmeler oluşturmak için kolaylıklar sağlamaktadır.
  • Uyarlama ayarı yapılan optimizasyonu sayesinde kamu ve özel ağlara entegrasyon kolaylığı sunmaktadır.

MAN Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: MAN almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve MAN almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda MAN alım emri verin. 

4. Adım: Alınan MAN’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.