Marlin (POND) Nedir?

BitTurk
Marlin (POND) Nedir?

Marlin (POND) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Marlin (POND) hem DeFi hem de Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir ağ altyapısı sağlayan açık protokoldür. Ek olarak ağ katmanın blok zinciri hızını ve ölçeğini optimize etmektedir. İnternete ve tüm blockchainlere ölçek kazandırmaktadır. Böylelikle DeFi uygulamalarının performansını Web 2.0 öncüllerinden ayırt edilemez hale getirmektedir. Marlin protokolünün yerel kripto para birimi POND’dur. Merkeziyetsiz finans dünyasında adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Marlin projesinin amacı internete ve tüm blockchainlere ölçek kazandıran P2P ağ protokolleri sağlamaktır. DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir ağ altyapısına sahiptir. Marlin ağındaki Metanodes adı verilen düğümler bulunmaktadır. Bu şekilde geliştiriciler özelleştirilmiş kaplama dağıtımları ve uç hesaplamaları gerçekleştirmek için sanal yönlendirici arabirimi MarlinVM’yi çalıştırmaktadır. Binance Labs, Arrington XRP, Electric Capital, NGC ve diğer yatırımcılardan 3 milyon dolarlık çekirdek turunda toplanmaktadır. Marlin protokolü önde gelen DeFi projeleri arasında yer almaktadır. Uzmanlar Marlin’in DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanan ağ altyapısı sağlaması sayesinde büyük ilgi göreceğini belirtmektedirler. POND token fiyatının da gelişen DeFi ile birlikte yükselmesi beklenmektedir. Ek olarak “Marlin Foundry” özelliği sayesinde Marlin SDK’sı ile sorunsuz şekilde entegre edilen anonimlik ağları bulunmaktadır. Sürekli geliştirilen ağ nedeniyle POND fiyatının artacağı düşünülmektedir. 

Avantajları:

  • Kullanıcılar Marlin ağında veri gönderip aldıklarında ödül olarak POND kazanmaktadırlar.
  • Stake edilebilen kripto paralardandır. Böylelikle POND üzerinden pasif gelir elde etmek mümkündür.
  • POND sahipleri hazinedeki fonların kullanımı ve ağ kaynaklarının tahsisi dahil olmak üzere yönetim kararlarında oy kullanma hakkına sahiplerdir.

Marlin (POND) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: POND almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve POND almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda POND alım emri verin. 

4. Adım: Alınan POND’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.