Maker Nedir MKR Al

BitTurk
Maker Nedir MKR Al

Maker nedir maker alımını makalemizde açıklıyoruz. Maker (MKR), merkezi olmayan kuruluş MakerDAO ve yazılım platformu Maker Protocol’ün yönetişim tokenidir. Her ikisi de Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. Ayrıca kullanıcıların DAI stabilcoin’lerini yayınlamasına ve yönetmesine izin verir. Maker nedir sorusunun cevabına gelince, Maker ilk olarak 2015’te tasarlanıp Aralık 2017’de de piyasaya sürülmüştür. DAI’yi işleten bir projedir. DAI, ABD dolarına sabitlenmiş, sabit bir değeri olan topluluk tarafından yönetilen merkezi olmayan bir kripto para birimidir. MKR tokenleri, DAI’yi yöneten kuruluş için oy hakkı işlevi görür; token sahiplerine temettü dağıtmasalar da Maker protokolünün geliştirilmesinde oy kullanırlar ve DAI’nin kendi başarısına dayalı olarak değer katmayı beklerler. Endüstrinin merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki en eski projelerinden biri olan Maker ekosistemi, Ethereum gibi akıllı sözleşme blok zincirlerinin üzerine merkezi olmayan finansal ürünler oluşturmayı hedefliyor.

maker nedir

Maker Nasıl Çalışır?

MKR, Maker platformunda risk yönetimi ve iş mantığı üzerinde oylama için kullanılmaktadır. Risk yönetimi, platformun geleceği ve başarı ölçeğinin artması için çok önemlidir. Daha da önemlisi tüm MKR token sahipleri, istedikleri herhangi bir teklif üzerinde oy kullanma hakkına sahiptir. Ayrıca istedikleri zaman oylarını geri çekebilir ya da yeni oy önerme haklarına sahip olabilmektedirler. MKR sisteminde en çok oyu alan teklif, sistemdeki risk yönetimini değiştirmek için aktif hale getirilebilmektedir. Ayrıca güvenlik nedeniyle, teklifi kabul ettikten sonra kısa bir gecikme olacaktır. Bu gecikme güvenliği sağlamak içindir. Platform üzerinde çalışan ekip ve Maker topluluğu birlikte Dai’nin geleceğini belirliyor. Platform gelecekte daha gelişmiş özellikler sunmayı planlıyor. Bu işlevlerden bazıları, oyları vekil seçmenlere aktarma ve oy vermek için gelişmiş güvenlik duvarları kullanma yeteneğidir. MKR paraları güvenli bir depolama deposunda saklanmaktadır.

Maker (MKR) Nasıl Satın Alınır?

Maker satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Maker alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile Maker ticareti yapabilirsiniz.

MKR alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca MKR ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

MKR satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.