Litecoin Nedir LTC Al

BitTurk
Litecoin Nedir LTC Al

Litecoin nedir makalemizde açıklıyoruz. Litecoin, 2011 yılında eski Google çalışanı Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Bitcoin ile aynı prensipte çalışsa da aralarında bazı farklılıklar vardır. Bitcoin sistemindeki bazı hataları ortadan kaldırdığı ortaya çıktı ve bu alanda başarı elde etti. Litecoin nedir sorusunun cevabına gelince merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir blok zinciri sisteminde işlem gören bir kripto para birimi değeridir. Varlığının ilk birkaç gününde büyük bir başarı elde etti ve diğer kripto para birimlerinin değerinde önemli bir yer işgal ediyor. Litecoin, mevcut piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde olan ilk altcoindir. Görünümü, fonları çok düşük bir maliyetle aktarmak için tasarlanmıştır. Diğer kripto para birimlerinden daha fazla depolama olanağı sunar. Bitcoin blok zincirinin aksine, Litecoin blokları daha hızlı oluşturur. Engelleme hızı, Litecoin’in işlemleri daha hızlı onaylamasını sağlar.

LTC Madenciliği Nasıl Yapılır?

Litecoin, tıpkı Bitcoin gibi çıkarılır. Madenciliği ise mükemmel donanım işlevlerine sahip ekipman aracılığıyla karmaşık matematik problemlerini çözmek için ödüller almak olarak tanımlanır. Litecoin altyapısındaki Scrypt algoritması nedeniyle LTC ile BTC arasında madencilik rekabeti yoktur. Aslında Charlie Lee, Litecoin madenciliği yaparken Bitcoin madenciliği yapmanın mümkün olduğunu açıkladı. Litecoin madenciliği için başka seçenekler de var. Bunlardan en önemlisi donanım madenciliği için güçlü işlemcilere sahip bilgisayarların kullanılmasıdır. Günümüzde özel ekipman kullanmadan madencilikten kazanç elde etmek mümkün değildir.

Bitcoin madenciliği yaparken işlemci (CPU) kullanmak artık karlı değil. Grafik işlemci biriminin kendisi bile yeterli olmadığı için ASIC adı verilen özel madencilik donanımı kullanılmaktadır. Litecoin madenciliği, bir bilgisayarın CPU birimi kullanılarak yapılabilir. Ancak bu yöntemin karlılık kaybı ile birlikte grafik işlemci (GPU) kullanımı bir zorunluluk haline gelmiştir. Daha sonra Scrypt algoritmasını çözebilen ASIC cihazlarının ortaya çıkmasıyla LTC madenciliği ancak özel donanımlarla mümkün hale geldi. LTC madenciliği yaparken, tek başına mı yoksa bir maden havuzunda mı madencilik yapılacağına karar vermek önemlidir. Bugün, Litecoin elde etmek için GPU veya CPU’yu tek başına kullanma imkanı neredeyse yok. Bir madencilik havuzunda, çok sayıda madenci, yüksek bilgi işlem gücü üreterek bloklar oluşturur.

Litecoin (LTC) Satın Al

Litecoin satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Litecoin alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile Litecoin ticareti yapabilirsiniz.

LTC alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca LTC ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

LTC satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.