Lisk (LSK) Nedir?

BitTurk
Lisk (LSK) Nedir?

Lisk (LSK) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Lisk (LSK) merkezi olmayan uygulamalar (dapps) paylaşılan ve yazılım çalıştıran bilgisayar ağı üzerinde çalışmak üzere tasarlanmış özel programlardan oluşan platformdur. Platformun yerel kripto para birimi LSK’dir. Dapp geliştirme için en eski blok zincirlerden biridir. 2016’dan itibaren resmi web sitesi aracılığıyla kullanıcılarını yol haritasının durumu hakkında güncel tutan blockchain projesidir. BitShares, Nxt ya da Bitcoin’e benzeyen ve merkezi olmayan ağdır. Bitcoin’in yaptığı gibi iş kanıtı kullanmaz. Türkiye’de de oldukça fazla sayıda topluluğu bulunmaktadır. Köklü geçmişe sahiptir. Bu nedenle uzmanlar tarafından geleceğinin parlak olduğu söylenmektedir.

Lisk projesinin amacı geliştiricilerin her ikisi genel web geliştirmede yaygın olarak kullanan Javascript ve TypeScript dillerinde programlar yazmalarına imkan tanımaktır. Böylelikle dapp’lerin oluşturulması için gereken becerileri daha hızlı transfer edilmektedir. Lisk sayesinde geliştiriciler projenin yazılım geliştirme kiti, kodlama kitaplıkları ve kripto para birimi LSK gibi kaynaklardan yararlanmaktadırlar. Lisk blok zincirine güç veren LSK kripto parası kilit operasyonların maliyetlerini ödemek ve yazılım kurallarında önerilen güncellemeleri oylamak için gereklidir. Bu nedenle kripto para uzmanları proje geliştikçe LSK’e olan talebin artmasını beklemektedir. Dolayısıyla coinin gelecekte daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşacağı düşünülmektedir.

Avantajları:

  • Oyu temsil etmek için kilitlenmesi ya da paylaşılması mümkündür.
  • LSK hissesine sahip tüm kullanıcılar blok oluşturmaktan sorumlu 101 aktif delege için oy kullanma hakkına sahiptirler.
  • Her zaman en yüksek oyu alan 101 aktif ana zincir delegesi vardır.
  • Kullanıcıların blok oluşturma ödülleri kazanma imkanları bulunmaktadır.
  • Yan zincirleri dağıtmak ya da bunların üzerine blok zinciri uygulamaları geliştirmek için kullanılmaktadırlar.

Lisk (LSK) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: LSK almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve LSK almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda LSK alım emri verin. 

4. Adım: Alınan LSK’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.