Kusama Nedir KSM Al

BitTurk
Kusama Nedir KSM Al

Kusama nedir KSM alımını makalemizde açıklıyoruz. Polkadot geliştiricileri tarafından yaratılan Kusama, deneysel bir blockhain platformudur. Kusama nedir sorusunun cevabına gelince; KSM platformu, Substrate ve Polkadot ile neredeyse aynı kod tabanı kullanılarak oluşturulan, ölçeklenebilir bir özel blok zinciri ağı olarak tanımlanır. Ağ, Kusama‘da hızlı hareket etmek ve yenilik yapmak isteyen veya Polkadot’ta konuşlandırmaya hazır ekipler için deneysel bir geliştirme ortamıdır. Kusama, 2019 yılında Polkadot’un kurucusu, Ethereum’un kurucu ortağı ve eski CTO’su Gavin Wood tarafından kuruldu. Öte yandan Kusama, geliştiricilerine Parity Technologies ve Web3 Foundation’dan en son teknolojileri sağlıyor. Kusama’nın parçalanmış blok zinciri ve açık yönetimi, işletmelerin, pazarların, uygulamaların konuşlandırılması ve olgunlaşması için ölçeklenebilir. Bu da geleceğe yönelik bir altyapı sağlar.

Kullanıcılar kendi blok zincirlerini oluşturmak için Kusama ağını kullanabilirler. Kusama ağı sayesinde yatırımcılar ürün yaratma ve hızlı hareket etme fırsatına sahip oluyor. Kusama platformu, geliştiricilerin yönetişim ve yükseltme sürecinde hızlı hareket etmelerine, hızlı ilerleme ve büyüme elde etmek için risk almalarına ve hızlı aksiyonlar almalarına olanak tanımaktadır. Bu avantajların yanı sıra platformun giriş ücretinin düşük olması da kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca Kusama’nın sağladığı ileri teknoloji ile geliştiriciler özel ve çok zincirli blok zincirler oluşturabilmektedir. Ağın gelişimini oylayan ve kontrol eden bir ağ katılımcıları topluluğuna aittir ve bu topluluk tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle, kullanıcılar ağda söz sahibi olabilirler. Ek olarak, kullanıcılar parachainleri, paralel dizileri veya dApp’leri için Polkadot’un global markasını ve geliştirici topluluğunu kullanabilirler.

Kusama (KSM) Satın Al

Kusama satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te KSM alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile KSM ticareti yapabilirsiniz.

KSM alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca KSM ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

KSM satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.