Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?

BitTurk
Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Kredi Kartı ile Bitcoin nasıl alınır sorusunun yanıtını bu makalemizde açıklıyoruz.
Bitcoin satın almak için öncelikle BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan dilediğiniz miktarda, BitTurk’e Türk Lirası gönderin. Gönderim gerçekleştiğinde BitTurk’te Bitcoin alım işlemleri yapabilirsiniz.

Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.
Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile BTC ticareti yapabilirsiniz.

Sanılanın aksine Bitcoin alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca BTC ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

Bitcoin satın almak, Bitcoin hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için hemen BitTurk’e kayıt olun.

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Kısaltması BTC, sembolü ฿ olan, merkeziyetsiz bir kripto para birimi ve elektronik ödeme yöntemidir. 2009 yılında Satoshi Nakamoto mahlasıyla bilinen bir kişi tarafından açık kaynak kodlu olarak yaratılmıştır. Bitcoin ağında kayıtlar herkese açık bir defterde bulunmaktadır. Yöneticisi ve merkezi de yoktur. Ayrıca Bitcoin ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kripto para piyasasının en güçlüsü Bitcoin’i satın almak isterseniz, satın alma adımları Bitcoin Nasıl Satın Alınır makalemizde detaylı şekilde yer almaktadır. Kısa bir özet geçmek gerekirse Bitcoin sahibi olmanın iki yolu vardır: bunlardan birincisi platformda gerçek parayla bitcoin satın almak, ikincisi şifrenin şifresini çözerek blok üretimi (madencilik) için bir ödül elde etmektir. Bitcoin satın alma işlemleri BitTurk.com gibi platformlarda yapılmaktadır.
BitTurk.com’a hızlıca kayıt olabilir, satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto piyasasında fiyat, piyasadaki arz ve talebe bağlıdır. 0.00000001 gibi küçük parçalara kesilebilmektedir. Böylece 100 milyondan fazla küçük parça alıp satamazsınız. Sonuç olarak Bitcoin alıp satmak için Bitcoin adresi olan sanal bir cüzdanınız olması gerekmektedir. Bunu basit olarak TL birimine bağlı olan bir banka hesabı gibi örneklendirebiliriz.

BitTurk’te Kredi Kartı İle Bitcoin Almak

Kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır sorusunun cevabına gelince, her şeyden önce Bitcoin alışlarda yüksek komisyon uygulandığından BitTurk’te kredi kartı ile işlem sağlanamamaktadır.

Daha detaylı bilgilere, Bitcoin hakkındaki gelişmelere erişmek için diğer makalelerimize göz atın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.