KeeperDAO (ROOK) Nedir?

BitTurk
KeeperDAO (ROOK) Nedir?

KeeperDAO (ROOK) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. KeeperDAO (ROOK), DeFi projeleri için merkezi olmayan bir finansal ölçeklendirme çözümü sunmaktadır. Ayrıca zincir üstü kredi ve sentetik varlık protokollerine odaklanan bir platformdur. Dahası backstop likiditesine sahip bir proxy volatilite fonu sağlayarak bir zincir üstü likidite sigortacısı görevi görmektedir. KeeperDAO, alım satım, kredi ve takas marjı uygulamaları arasında likidite yönetimi sağlayarak piyasa yapıcılar ve alım satım yapan kişilerin işlemlerinin değerini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir. Ayrıca, finansal teşvik protokolü olarak, yeniden dengelemek için “Keeper” yöntemlerine katılımı teşvik eder. Ek olarak, merkezi olmayan finansal uygulamaların likiditesinin düzenli olarak devam etmesini sağlamaktadır. Bu da katılımcıların pasif kazançlar elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

DeFi uygulamalarının büyümesi, düzenli tasfiyeler sağlamak, likidite geri dönüşü sağlamak ve iyi piyasa sağlığını kolaylaştırmak için arbitrajcılara ve tasfiye memurlarına artan bir bağımlılık getirmektedir. Ancak KeeperDAO, ortak bir likidite havuzu oluşturarak bu sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Havuzdan borç alabilme imkanı sunarak herkesin zincir üstü fırsatlardan yararlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca elde edilen karların havuza geri dönmesini garanti etmektedir. Keeper likidite havuzu, ortak sermaye ve kar paylaşımı gibi avantajlar sunmaktadır. Ayrıca rekabet ortamını azaltır.

KeeperDAO platformunun yerel kripto para birimi ROOK tokendir. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca ERC-20 standartlarına sahip bir token olan ROOK, sahiplerine protokol yükseltmeleri önerme ve oy kullanma imkanı vermektedir. Ek olarak ROOK token sahipleri, likidite sağlayıcıları ve kullanıcılar arasındaki kar payına da karar vermektedir. KeeperDAO’nun dünyanın en iyi algoritmik stratejistlerinden yararlandığı söylenilmektedir. KeeperDAO’nun hedefi, DeFi uygulamalarını daha erişilebilir hale getirmektir. Ayrıca kullanıcı dostu hale getirerek, kullanıcıları yüksek giriş ve gas maliyetlerinden kurtarmak ve likidite sağlamak için çalışmaktır.

KeeperDAO (ROOK) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: ROOK almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve ROOK almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda ROOK alım emri verin.

4. Adım: Alınan ROOK’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.