KardiaChain (KAI) Nedir?

BitTurk
KardiaChain (KAI) Nedir?

KardiaChain (KAI) nedir bu yazımızda açıklıyoruz. KardiaChain (KAI), blok zincirlerinin kendi protokollerinde teknik değişiklik yapmaya gerek kalmadan ağa bağlanabileceği tamamen etkileşimli ve “non-invaziv” olmayı amaçlayan bir blok zinciri platformudur. KAI, kendi defteri ile diğer blok zincirleri arasındaki bağlantıyı kolaylaştırmak için ikili düğüm yapısını kullanmaktadır. Ayrıca, ölçeklenebilirlik için sharding ve geliştiriciler için akıllı sözleşmeler kullanmaktadır. Platform, staking, işlem ücretleri, hizmetlere katılım ve akıllı sözleşmelerin dağıtımı için kullanılan KAI adlı yerel bir tokena dayanmaktadır.

KardiaChain ilk olarak Ekim 2018’de duyurulmuştur. Ayrıca ana ağı Aralık 2020’de kullanıma sunulmuştur. KardiaChain, Tri Pham ve Huy Nguyen adlı iki eski sınıf arkadaşı tarafından kuruldu. Pham, CEO olarak görev yapmaktadır. Nguyen ise baş teknoloji sorumlusu olarak görev almaktadır. Pham, uzun yıllardır girişimci ve KardiaChain öncesi, keskin teknoloji ile tüketici ürünleri arasındaki boşluğu kapatmaya odaklanmıştır. Bunun için bir başlangıç ​​olan AppFluke’un kurucu ortağıydı. İlk olarak yeni teknolojileri kitlelere getirme fikrinin AppFluke zamanında oluştuğunu belirten Pham, 2017’de blok zincirinin gerçek potansiyel uygulamalarını keşfetmiştir. Nguyen ile birlikte, KardiaChain’i kurumsal odaklı blok zinciri etkileşimliliği için bir çözüm olarak sunmak üzere Vietnam pazarına odaklanmıştır.

Nguyen, son olarak Google’da teknik bir yönetici olarak görev yapmıştır. Ayrıca Google Fiber projesini yönetmiştir. Diğer birkaç Google çalışanı da KardiaChain’e katılarak çekirdek geliştirme ekibini oluşturmuştur. Ayrıca Nguyen, Cisco, Apple ve Hitachi gibi şirketlerde teknik mühendislik rollerinde görev almıştır. KardiaChain, tamamen etkileşimli ve geleneksel sistemleri merkezileştirmek yerine milyonlarca kullanıcıya blok zinciri teknolojisi hakkında eğitim vermeden ulaşabilecek bir platform olarak çalıştığını iddia etmektedir. İki zincir arasındaki veriyi doğrulamak için konsensüs mekanizması olan çift ana düğüm teknolojisi kullanılmaktadır. Bunun sayesinde diğer blok zincirleri ile birlikte çalışabilen KardiaChain, diğer blok zincirlerinin kendi protokolüne uyum sağlayabilmektedir.

KardiaChain (KAI) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: KAI almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve KAI almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda KAI alım emri verin.

4. Adım: Alınan KAI’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.