IRISnet (IRIS) Nedir?

BitTurk
IRISnet (IRIS) Nedir?

IRISnet (IRIS) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. IRISnet (IRIS) resmi olarak 1 Mart 2019 tarihinde başlayan bir projedir. Hizmet protokolü olarak faaliyet göstermektedir. Projenin amacı orta ve küçük ölçekli işletmelere blockchain tabanlı açık ağ sağlamaktır. Projenin ismi Yunan mitolojisi ile ilişkilidir. Gökkuşağının kişileştirilmesi ve Tanrıların habercisi “Iris” anlamına gelmektedir. IRISnet (IRIS) Coin’de IRISnet protokolünün kripto para birimidir. IRISnet projesinin arkasında Şangay merkezli teknoloji şirketi Bianjie AI’nın uzman teknoloji ekibi yer almaktadır. Ek olarak geliştirici ekip Tendermint fikir birliği motorunun arkasındaki şirket Cosmos’un geliştiricileriyle birlikte çalışmaktadır. 

IRISnet projesinin en temel amacı iş dünyasını blockchain teknolojisi ile buluşturmaktır. Böylelikle işletmelere açık ağların gücünü ulaştırmak hedeflenmektedir. İşletmelere serbest hizmet sağlayıcıları getirmek için farklı kamu ve konsorsiyum blok zincirlerinin kullanılması planlanmaktadır. Genellikle projenin odağında büyük işletmeler yerine orta ve küçük ölçekli işletmeler bulunmaktadır. Projenin hedef belirlediği alana yenilikçi hizmetler getirme amacında olduğunu göstermektedir. Ek olarak IRIS’in ana satış temelleri arasında hem on-chain hem de off-chain yeteneklerini birleştirme amacı vardır. İş operasyonları için akıllı cüzdan gibi uygulamalar sunulmaktadır.

Avantajları:

  • PoS ağını güvence altına almak için onaylayıcılar ve delegatörler tarafından kullanılmaktadır. 
  • IRIS Coin kullanıcılarının yönetişim önerileri oluşturmaları mümkündür. Önerilere oy verme ve zincir içi yönetişime dahil olma hakları bulunmaktadır.
  • Projenin hizmet götürmek istediği alanların yelpazesi geniştir.

IRIS Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: IRIS almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve IRIS almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda IRIS alım emri verin. 

4. Adım: Alınan IRIS’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.