Huobi Token (HT) Nedir?

BitTurk
Huobi Token (HT) Nedir?

Huobi Token (HT) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Huobi Token (HT), Huobi Global borsasının yerel kripto para birimi olarak bilinmektedir. Borsa 2013 yılında Çin’de kurulmuştur. Ancak daha sonra daha kolay kripto ve finans düzenlemeleri için faaliyetlerini Seyşeller’e (Doğu Afrika) bölgesine taşımıştır. Kullanıcıların, ticaret ve ICO’lar yoluyla projelere yatırım yapmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca yeni kripto dünyasına girmek isteyenler arasında popüler bir seçenek haline gelmiştir. Huobi, platform yönetimini, ödülleri ve özel etkinlik erişimini kolaylaştıran borsa token’ını 2018’de piyasaya sürmüştür.

Huobi Token (HT), kripto para alım satım platformu Huobi Global’ın yerel token’ıdır. Ethereum blok zinciri üzerinde geliştirilmiş merkeziyetsiz bir dijital varlık olduğu için ERC-20 standardında çalışmaktadır. HT’nin değeri kısmen Huobi kripto para borsasının itibarına dayanmaktadır. İlk olarak Ocak 2018’de faaliyete geçen proje, rakip kripto para borsası Binance’te listelenmesinin ardından popülerlik kazanmıştır. Kendi token’ıne sahip olmak, Huobi borsasının yeni kullanıcılar çekmesine yardımcı olmuştur. Ayrıca platformunu daha da büyütmek için esnek bir pazarlama stratejisi oluşturmasına olanak tanımaktadır.

Huobi Token iki ana işleve sahiptir. İlk olarak Huobi borsasının kullanıcıları, çeşitli indirimlerden faydalanabilmektedir. Bunun için sadakat programına dahil olmak için HT kullanılması gerekmektedir. Ayrıca şirket, Huobi Özerk Dijital Varlık Borsası (HADAX) kullanıcılarına oy hakkı vermek için de HT token’larını kullanmaktadır. Şirket enflasyonu engellemek için karın yüzde 20’sini token satın alma programına ayırmaktadır. HT token sahipleri, token dolaşımı sayesinde çeşitli avantajlara erişim sağlamaktadır. Bunlardan biri azalan işlem ücretleridir. Ayrıca Huobi borsasında VIP statüsüne sahip kullanıcılara çeşitli indirimler sunulmaktadır. Bu özellik sayesinde yatırımcılar, düşük komisyonlar sayesinde karlı satın alımlar gerçekleştirmektedir. Huobi ilk olarak HT token’larını, doğrudan VIP kullanıcılarına dağıtmıştır. Ayrıca düzenli işlem yapan kullanıcılar belirli miktarda token içeren hizmet paketi satın alabilmiştir. Toplam Huobi Token arzı 500 milyon olarak belirlenmiştir. Şirket rezerv olarak yüzde 40’lık bir kısım ayırmıştır.

Huobi Token (HT) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: HT almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve HT almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda HT alım emri verin.

4. Adım: Alınan HT’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.