Helium Nedir? HNT Al

BitTurk
Helium Nedir? HNT Al

Helium nedir HNT alımını bu makalemizde açıklıyoruz. Helium, (IoT) LoRaWAN özellikli cihazları için kablosuz kapsama alanları oluşturan, dağıtılmış bir ”Hotspot ağı” olarak tanımlanmaktadır. Ağ, The People’s Network olarak da adlandırılmaktadır. Blok zincirinin yerel kripto para birimi olan HNT, hotspot’lar yani bağlantı Noktaları HNT üretir ve bedelide HNT ile ödenir. Helium blok zinciri, fiziksel, merkez barındırmayan herkese açık bir blok zinciri olarakta tanımlanmaktadır. Blok zincirleri ve on binlerce Hotspot, bugün dünyanın en büyük LoRaWAN ağına erişim sağlayabilmektedir.

Helium blok zinciri nedir?

Helium Blok Zinciri,”Proof of Coverage” olarak adlandırılan ve ”Kapsam Kanıtı” olarakta söylenilen yeni ve özgün bir çalışma sistemine dayanmaktadır. Buda madencileri, Helium blok zincirinin coini olan $HNT ile ödüllendirmektedir. 29 Temmuz 2019’da resmi olarak piyasaya sürülen Helium şu anda dünya çapında 40 binden fazla Helium Madencisinde çalışmaktadır.

Helium blok zinciri; bloklardan, zincir değişkenlerinden ,devirlerden, işlemler, cüzdanlar, hesaplar ve anahtarlar gibi bileşenlerden oluşmaktadır.

Helium Nasıl Satın Alınır?

Helium satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Helium alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile HNT ticareti yapabilirsiniz.

Helium alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca HNT ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

HNT satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.