Hegic (HEGIC) Nedir?

BitTurk
Hegic (HEGIC) Nedir?

Hegic (HEGIC) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Hegic (HEGIC) opsiyon işlemleri protokolüdür. Ethereum blockchaini üzerinde kuruludur. Piyasa sigortasının en popüler şekli olan opsiyonlar yatırımcıların sağlam risk yönetimi stratejileri uygulamalarını sağlamaktadır. Bu nedenle Hegic platformu opsiyon piyasasını yönetme konusunda kullanıcılarına avantajlı çözümler sunmaktadır. Hegic Token ise platform üzerinde hem ekonomik hem de yönetim hakları imkanı veren yerel kripto para birimidir.

Platform kullanıcılara güvenli ve hızlı sonuçlar vermek için geliştirilmiştir. Ek olarak opsiyon işlemlerini yönetmektedir. HEGIC stake yapılan kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Kullanıcılarına tüm opsiyon işlemlerini rahatlıkla yapma imkanı tanımaktadır. Risk yönetimi stratejilerinin uygulanmasında etkilidir. Ayrıca Hegic üzerinde opsiyon satmak, geleneksel opsiyonları satmaktan hem daha kolay hem de hızlıdır. 

Hegic platformu spot piyasalar dışında opsiyon piyasalarında da yüksek riskli vadeli işlemler yapan yatırımcılara hitap etmektedir. Çünkü hızlı, güvenilir ve profesyonel risk yönetimi avantajları sunmaktadır. Uzmanlar opsiyon piyasalarına olan ilginin artmasıyla Hegic Token fiyatının da yükseliş trendini sürdüreceğini düşünmektedirler. Hegic Token sayesinde yatırımcıların ETH ya da DAI havuzlarına para yatırarak ellerindeki opsiyonları geleneksel piyasaya kıyasla daha hızlı satmaları mümkündür. Proje opsiyon piyasasını tercih eden yatırımcılara Ethereum tabanlı kolay ve güvenilir işlem yapma avantajı sunmaktadır.

Avantajları:

  • Staking yapılmaktadır. Böylelikle yatırımcısına pasif gelir avantajı sunmaktadır.
  • Hegic platformunda opsiyon satmak geleneksel opsiyonları satmaktan kolaydır.
  • Yürütmede esnek olan ABD opsiyonlarını kullanmaktadır.
  • Opsiyon sözleşmesinin sona ermesini beklemek yerine istenilen zamanda kullanılmaktadır. 
  • ETH ve DAI havuzlarıyla birlikte opsiyon satışlarının yapılması mümkündür.
  • Opsiyon satın almak için geçerli olan prim ödemesine gerek duymamaktadır.
  • Sektördeki önemli kuruluşlar tarafından desteklenmektedir.

Hegic Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: HEGIC almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve HEGIC almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda HEGIC alım emri verin. 

4. Adım: Alınan HEGIC’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.