Hakka Finance (HAKKA) Nedir?

BitTurk
Hakka Finance (HAKKA) Nedir?

Hakka Finance (HAKKA) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Hakka Finance (HAKKA), kullanıcıların finansal egemenliği sürdürmelerine olanak tanıyan ve araçlardan oluşan ekosistemi oluşturan bir dizi merkezi olmayan türevler ve orijinal finansal araçlardır. Proje, finansal bağımsızlığa ulaşmak isteyen kullanıcılar için çeşitli DeFi uygulamalarını bir araya getirmektedir. Ekosistemde merkezi olmayan bir borsa ve bir stabilcoin AMM’nin yanı sıra oyunlaştırılmış sigorta ürünleri sunulmaktadır. Tüm bu özellikler HAKKA token’ı tarafından yürütülmektedir. Ayrıca Hakka Token’ı, Ağustos 2020’de piyasaya sürülmüştür.

Hakka Finance, gücü bireylere aktarma şekli nedeniyle merkezi olmayan yönetişime önem vermektedir. Hakka’nın sunduğu ürünler BlackHoleSwap (BHS) ve Third Floor Mutual (3F Mutual) olup, Token’laştırılmış Teminatlı Borç Pozisyonları (TCDP) ve Kripto Yapılandırılmış Fonlar (CSF) da geliştirilmiştir. BlackHoleSwap, stabilceoin’lere yönelik merkezi olmayan bir AMM olarak bilinmektedir. Borç verme protokolleri, fazla arzdan yararlanmak için entegre edilmiştir. Ayrıca borçlanma, yetersiz tarafta kullanılmaktadır. Hakka Finance diğer AMM’lerle karşılaştırıldığında, BlackHoleSwap’in düşük fiyat değerlendirmesi ile neredeyse sonsuz likidite sağlayabileceğini belirtmektedir. Ayrıca sermaye kullanımını en üst düzeye çıkardığını savunmaktadır. Bunlara ek olarak 3F Mutual, insanların MakerDAO’nun çökme riskine karşı korunmalarına olanak tanıyan bir mekanizma kullanmaktadır.

HAKKA, Hakka Finance’in topluluk yönetişimini güçlendiren protokol token’ıdır. Hakka Finance, kripto ekosistemindeki en eski protokollerinden biri olan Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. Aralık 2020 itibariyle çalışma kanıtına dayalı olacak şekilde güncellenmiştir. Ayrıca kanıta geçişi Aralık 2020’de Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle başlatılmıştır. HAKKA ekosistemde gerçekleşen bütün işlemlerde kullanılabilmektedir. Stake işlemlerinden NFT kazancı sağlayan oyunlara kadar birçok işlemde kullanılmaktadır. HAKKA, ekosistemin devamlılığı için oldukça değerlidir. Sistemde rezerv olarak tutulan tüm paralar HAKKA Token’ın garantisi olarak tutulmaktadır. Bu da HAKKA’nın sistem için ne kadar vazgeçilmez olduğunun bir göstergesidir.

Hakka Finance (HAKKA) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: HAKKA almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve HAKKA almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda HAKKA alım emri verin.

4. Adım: Alınan HAKKA’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanında saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.