Gnosis (GNO) Nedir?

BitTurk
Gnosis (GNO) Nedir?

Gnosis (GNO) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Gnosis (GNO) Ethereum ağında geliştirilmiştir. DApp olarak oluşturulmuş bir tahmin platformudur. Martin Köppelmann, Stefan Georg ve Dr. Friederike Ernst tarafından yönetilen ekip tarafından geliştirilmiştir. GNO Coin ise ağda kullanılan ikili tokenden biridir. Tahmin piyasasının dominant ismidir. Mevcut fiyatlamasının ATH seviyesinin yakınında seyretmesi ise projeye olan ilgiyi göstermektedir. Ek olarak uzmanlara göre portföylerde yer verilmesi gereken altcoinlerden biridir.

Gnosis (GNO) projesi sadece tahmin pazarı oluşturmaktan daha ötesini hedeflemektedir. Ek olarak kendi tahmin pazarını oluşturmak isteyen girişimcilere de hitap etmektedir. Bunun için gerekli alt yapıyı sağlamaktadır. Gelecekteki olayların sonucunun doğru tahmin edilmesine yönelik değerlendirmeler yapmaktadır. Merkezi olmayan finans için yeni piyasa mekanizmaları kurmaktadır. Ethereum’da dijital varlıkların güvenilir şekilde oluşturulmasını sağlamaktadır. Ek olarak ticaret yapmaya da imkan tanımaktadır. 

Geliştiricilere kendi tahmin piyasalarını oluşturmaları için gerekli ortamı temin etmektedir. Çekirdek, hizmet ve uygulama katmanı olmak üzere Gnosis mimarisi üç farklı katmandan oluşmaktadır. Kullanıcıların oluşturdukları tokenleri satmaları için işlem yapacağı merkezi olmayan borsa olarak işlev görmektedir. Ek olarak Ethereum uygulamaları ile etkileşime giren tarayıcı olarak da kullanılmaktadır. Kullanıcıların Gnosis kazanmak için stake yapmaları gerekmektedir. Kendi tahmin piyasasının yanı sıra sektöre yeni adım atacak girişimcilere de hitap etmektedir. Kripto paranın geleceğine ilişkin uzmanlar yorumlarında en çok projenin işlevselliğinden bahsetmektedirler. Geleceği parlak görülmektedir.

Avantajları:

  • Tahmin pazarında baskın konuma sahiptir.
  • Bankacılık sektörü kullanımlarına uygundur.

Gnosis (GNO) Nereden ve Nasıl Alınır?

1. Adım: GNO almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve GNO almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda GNO alım emri verin. 

4. Adım: Alınan GNO’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.