FXT (FTT) Nedir?

BitTurk
FXT (FTT) Nedir?

FTX Token (FTT) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. FTX Token (FTT) kripto türev işlem platformu FTX’in yerel kripto para birimidir. FTT temelde ERC–20 standartlarına uyumlu bir borsa tokenidir. FTX ise ana akım vadeli kripto işlem borsasında görülen sorunların çözümü için kullanıma açılmıştır. Projenin ortaya çıkışında kripto vadeli işlem borsalarında görülen çok sayıda sorun ve bu soruların çözümü yer almaktadır. Büyük kripto para traderlarının kendileri için bu tip sorunları çözmek adına geliştirdikleri bir projedir. FTX borsasının iade ödeme, merkezi teminat havuzu ve stablecoin mutabakatları gibi pek çok özelliği bulunmaktadır.

Projenin yol haritasına ve hedeflerine bakıldığında birçok yenilikçi yaklaşıma sahip olduğu görülmektedir. Piyasalarda hem umut vadeden hem de güçlü proje arayanların ilk durağıdır. Beklentileri karşılamayı amaçlamaktadır. FTX Token (FTT)’in kurucuları Sam Bankman – Fried ve Gary Wang’dır. 8 Mayıs 2019 tarihinde hayata geçirilen bir projedir. Kripto türev işlem platformudur. FTT projesinin kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman – Fried, Almeda Research CEO’su ve Center for Effective Altruism gibi önemli yerlerde çalıştığı için piyasaların önde gelen isimlerinden biridir. Gary Wang ise projenin kurucu diğer ortağı ve CFO’sudur. Fried gibi o da Almeda Research firmasında baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Projenin arkasındaki ekibin vizyonu ise kısa sürede FTX’in başarılı görünüme kavuşmasında etkili olmuştur. 

FTT yatırımcıların marj işlemi yapmasına gerek kalmadan kaldıraçlı pozisyonlar oluşturmalarına izin veren bir sisteme sahiptir. Kendiliğinden kaldıraçlı token olarak kullanılması mümkündür. Ağın gücünü ve FTT talebini artırmak için tasarlanmıştır. FTX ekosisteminin bel kemiğini oluşturan birçok işlemde kullanılmaktadır. Kullanıcılarına verimli bir kullanım alanı sunmaktadır. FTX kripto para işlemlerinde önde gelen şirketlerden biridir. Ek olarak en büyük likidite sağlayıcılarından olan Almeda Research tarafından desteklenmektedir. Genellikle iade önleme, merkezi teminat havuzu, evrensel stablecoin mutabakatları gibi özellikleri ile rakiplerinden ayrılmaktadır. FTX üç katmanlı tasfiye modeli kullanmaktadır. Böylelikle iade önleme konusunda diğer türev borsalarda yer alan ciddi miktardaki müşteri fonu ve sosyalleştirilmiş kayıp yöntemi sorunlarını rahatlıkla çözmektedir.

Avantajları:

  • FTT ile işlem ücretlerinde indirim ve avantajlar elde edilmektedir.
  • Piyasa görünümü itibariyle umut vadetmektedir.
  • Vadeli işlemler düşük ücretlidir.

FTX (FTT) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

1. Adım: FTT almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve FTT almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda FTT alım emri verin. 

4. Adım: Alınan FTT’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.