Fusion (FSN) Nedir?

BitTurk
Fusion (FSN) Nedir?

Fusion nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Fusion, akıllı sözleşmeler aracılığıyla her türlü hizmeti kapsamayı amaçlayan blok zinciri tabanlı bir DeFi platformudur. Bu platform, çok zincirli bir yapıya sahiptir. Yani birden fazla blok zinciri ile iletişim kurabilmekte ve varlık aktarımını desteklemektedir ve FSN isimli bir kripto para birimine ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte Fusion, organizasyonlar arası ve çapraz veri kaynağı gibi çeşitli birlikte çalışabilirlik hizmetleri de sunmaktadır. İki başarılı kripto para projesini hayata geçiren BitSE’nin CEO’su tarafından kurulmuştur. Bilmeyenler için BitSE, kripto piyasasındaki iki büyük ağ olan QTUM Blockchain ve VeChain Blockchain’i geliştiren şirkettir.

Fusion, Blockchain teknolojisinin şu anda yaşadığı temel sorunları çözmeyi amaçlar. Bu temel sorunlar arasında birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik yer almaktadır. Buna göre Ethereum ve Solana gibi blok zincirleri, diğer ağlarla birlikte çalışmamaktadır. Yani ağlar arasındaki iletişim son derece sınırlıdır. Bununla birlikte, Bitcoin gibi birçok ağ, Visa gibi geleneksel ödeme ağlarına göre son derece yavaş çalışmaktadır. Bu iki sorun, günümüzde blok zincirinin benimsenmesinin önündeki en büyük engeller arasında yer almaktadır.

Fusion, bu problemleri çözmek için, tüm blok zincirlerini bir araya getiren bir platform olmayı hedefler. Buna göre kullanıcılar, platform içerisinde farklı değer sınıflarındaki kripto para birimlerini çeşitli blok zinciri ağlarına aktarabilmektedir. Bununla birlikte ağ, hem Proof-of-Work hem de Proof-of-Stake mekanizmasıyla çalışır. Fusion’un modeli, PoW ve PoS konsensüs mekanizmalarının iyi yanlarını birleştirir. Hiyerarşik Hibrit Konsensüs Mekanizmasını (HHCM) adı verilen bu özel mekanizma, düğümleri birlikte gruplayarak paralel bir hesaplama kullanır. Bu şekilde, verimli ve güvenli bir platform yaratır.

FSN Ne İşe Yarar?

FSN, Fusion ağının yerel kripto para birimidir. Bu kripto para, temelde platform içerisindeki ağ ve işlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılır. FSN ile ödenen işlem ücretleri, diğer kripto para birimlerine göre son derece düşüktür. Bununla birlikte FSN staking amacıyla da kullanılabilmektedir. Buna göre kullanıcılar, tokenlerini platformun akıllı sözleşmelerine kilitleyebilmektedir. Belirli bir vade ile kilitlenen tokenler, vade sonunda sahibine ek FSN ödülleri ile döner. Bu kripto para ayrıca, tıpkı ETH gibi Fusion’ın içerisindeki akıllı sözleşmelerin çalıştırılmasına olanak tanır. Geliştiricilerin veya kullanıcıların, bu akıllı sözleşmeleri kullanabilmesi için FSN token ile ödeme yapması gerekir.

Fusion (FSN) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: FSN almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve FSN almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda Fusion alım emri verin. 

4. Adım: Alınan FSN’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.