Forj (BONDLY) Nedir?

BitTurk
Forj (BONDLY) Nedir?

Forj (BONDLY) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Forj (BONDLY), Animoca Brands’ın bir yan kuruluşudur. Proje, içerik oluşturucular için benzersiz hayran deneyimleri yaratan lider Web3 ürünleri ve teknolojileri sunmayı hedeflemektedir. Uçtan uca bir çözüm olan Forj hayranları, müzik, eğlence, oyun ve ötesindeki favori içerik oluşturucu markalarına yaklaştırmak için NFT’ler, Metaverse protokolleri ve blok zincir teknolojisini kullanmaktadır. Hayranların katılımına öncelik verir. Logan Paul, Grammy adayı müzisyen Lewis Capaldi ve önde gelen yaratıcı platform Spring gibi büyük ortaklıkları bulunmaktadır. Bununla beraber sektörde, büyük bir başarı geçmişine sahiptir. Forj’a ait markalar arasında Metaverse altyapısı projesi Metaprints ve önde gelen GameFi projesi PolkaPets yer almaktadır.

Forj, geleneksel emanet protokollerinde devrim yaratmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda birlikte çalışabilir ve şeffaf bir takas protokolü olarak piyasaya sürülmüştür. Kullanıcılara günlük satın alma ve satış faaliyetlerinde yardımcı olarak, tanınırlıklarını arttırmışlardır. Zincirler arası işlemleri ve token tabanlı bir emanet platformunu destekleyecek dApp’ler oluşturmakta uzmanlaşmıştır. İlk olarak Polkadot ağında oluşturulmuştur. Sonrasında Forj, Cardano blok zinciri ağında DeFi ve NFT özelliklerine yoğunlaşmak için Occam Derneği ile de ortaklık kurmuştur. Ayrıca Cardano’da çalışan ilk DeFi projesi olarak ün salmıştır. Diğer ortaklıkları arasında Atari, Chainlink ve Skale gibi tanınmış isimler bulunmaktadır.

BONDLY Coin, Forj protokolünün yerel kripto para birimi olarak piyasaya sürülmüştür. BSC, Ethereum ve Polygon ağları üzerinde çalışmaktadır. Bu nedenle ekosisteme güç sağladığı bilinmektedir. BOUNDLY’nin en önemli kullanım durumu Forj ekosistemine güç vermesidir. Ekosistemde token’ı elinde bulunduran kullanıcılar, platformun yönetiminde söz sahibi olmaktadır. Bu, teklif sunma ve oylama yoluyla projeyi yöneten ekibe tavsiyeler sunulmasına olanak sağlar. Ayrıca alınacak kararlarda oylamalara katılma hakkı bulunmaktadır. BOUNDLY token DeFi olarak ön plana çıkar. Bu token, Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasıyla çalışmaktadır.  Bundan dolayı stake platformunda kullanılır. Kullanıcılar, token’larını platforma belirli bir vade ile kilitler. Kilitleme sonucunda doğrulayıcı olma hakkı kazanılmaktadır. Doğrulayıcılar, vade sona erdiğinde ek gelir kazanır.

Forj (BONDLY) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: BONDLY almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve BONDLY almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda BONDLY alım emri verin.

4. Adım: Alınan BONDLY’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.