Exchange Union (XUC) Nedir?

BitTurk
Exchange Union (XUC) Nedir?

Exchange Union nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Exchange Union, dünya çapındaki kripto para borsalarını birbirine bağlamayı amaçlayan bir projedir. Şu anda birçok kripto para değişim platformu, belirli ülkelere ve belirli toplumsal gruplara hizmet vermektedir. Exchange Union’a göre kripto paraların evrensel doğası nedeniyle bu durum likidite ve benimsenme açısından problem yaratmaktadır. Bu nedenle ekip, borsaların en büyük problemi olan likidite azlığını çözmek için bir ağ inşa etmiştir. Exchange Union ağı, kripto para borsalarının birbirine bağlayan merkeziyetsiz bir blok zinciridir. XUC isimli kripto para birimi, bu platforma güç sağlar.

Exchange Union ekibi, platformu mevcut merkezi borsaların üzerine bir katman olarak inşa etmiştir. Bu nedenle Blockchain ağını, “meta-değişim” olarak tanımlamaktadırlar. Bugün, az sayıda borsada işlem gören kripto para birimlerinin çoğu, sadece Bitcoin ve Ethereum gibi büyük varlıklar ile takas edilebilmektedir. Bununla birlikte likidite azlığı sorunu, henüz kullanıcılara sunulmayan birçok işlem çifti anlamına gelir. Platform, tüm bu gördüğü problemleri çözmek için kripto para borsalarının sipariş defterleri üzerine çalışmıştır. Buna göre, borsaların sipariş defterlerini birbirine bağlayarak küresel varlık ticareti ve etkileşimini mümkün kılar.

Exchange Union, son derece etkili alım-satım işlemlerine olanak tanır. Bunu yapmak için proje, ödeme kanalları ve atomic swap gibi popüler layer-2 ölçeklendirme çözümlerini kullanır. Kullanıcılar, platform ile çapraz borsa ticareti, çapraz marj ticareti, döviz transferi, para yatırma ve çekme gibi işlemler yapabilir. Ayrıca, en iyi fiyat tekliflerine erişerek, küresel borsa likiditesinden fayda sağlayabilirler. Exchange Union şu anda çeşitli kripto para borsaları ile anlaşma yaparak, daha geniş bir borsalar birliği yaratmayı hedefliyor.

XUC Ne İşe Yarar?

Exchange Union’ın yerel kripto para birimi olan XUC, çeşitli kullanım durumlarına sahip bir ERC-20 tokendir. Bu token ile kullanıcılar, ucuz ve hızlı yoldan döviz ve kripto para ticareti yapabilmektedir. XUC ile ödenen işlem ücretleri çok daha düşüktür. Bununla birlikte trader’lar, belirli ticaret hacimlerine ulaştıklarında platform tarafından XUC ile ödüllendirilirler. Ağda borsaların sipariş defterlerini bağlayan düğüm operatörleri ve platformu destekleyen geliştiriciler de XUC ile ödeme alır. Kısaca bu token, platforma güç sağlamaktadır.

Exchange Union (XUC) Nereden ve Nasıl Alınır?

1. Adım: XUC almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve XUC almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda Exchange Union alım emri verin. 

4. Adım: Alınan XUC’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.