Ethereum Nedir? ETH Al

BitTurk
Ethereum Nedir? ETH Al

Ethereum nedir? ETH alımını makalemizde sizler için açıklıyoruz. Teknolojisini merkezi olmayan dijital uygulamalar (dApps) üretmek ve çalıştırmak için kullanmayı mümkün kılar. Bu uygulamaların geniş kullanım alanı nedeniyle, kullanıcılar birçok aracı olmadan işlem yapabilirler. ETH almak için notere ihtiyaç duyulmadan havale veya güvenlik sözleşmelerinin düzenlenmesi gibi işlemler yer almaktadır. Aracı ortadan kalksa da güven ortamı büyük ölçüde dağıtılıyor. Akıllı sözleşmeler, bu çerçevede dolandırıcılık riskini en aza indirirken, kullanıcıların bire bir işlemlerini şeffaf ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar. Ether veya Eth, Ethereum platformu tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Bu dijital varlığa sahip olan programcılar, yüksek kaliteli yazılımlar üreterek ağın sağlıklı ve güvenli kalmasını sağlayacaktır. Ethereum nedir? açıkladık sırada nasıl üretildiği var.

Ethereum Nedir? Nasıl Üretilir?

Ethereum üretimi tıpkı Bitcoin gibi madencilik yoluyla gerçekleştiriliyor.

Bilgisayarları ve özel donanımları ile kapasiteli bir GPU (grafik işleme birimi) kullanıyorlar. ASIC yonga hesabının işlevleri de kullanılabilmektedir. İşlem gücü, güç tüketimi, verimlilik ve hesaplama gücü (hash) gibi parametreler, ETH madenciliği yaparken elde edeceğiniz, başarı oranını doğrudan etkiler.

Bazı donanımlar, güç tüketiminin neden olduğu karlılığı ortadan kaldırır. Yeterli bilgi işlem gücünü yakalamanıza olanak tanır. Tüm bu nedenlerden dolayı, Ethereum madenciliğinin ana unsuru iyi donanımdır.

Bu parametrelerle bir cihaz kurduktan sonra, sonraki adım yazılımı, düğümleri kurmak ve bir ağ bağlantısı kurmaktır. Sizde Ethereum blok zincirini indirip ardından madenciliğe başlarsınız.

Ethereum Nasıl Satın Alınır?

Ethereum satın almak için BitTurk’e kayıt olduktan sonra banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te ETH alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza Bitcoin veya Tether USDT göndererek Ethereum (ETH) ticareti yapabilirsiniz. Ayrıca BitTurk’te düşük komisyon oranları ile Bitcoin ve USDT ticareti yapabilirsiniz.

Ethereum satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.