eCash (XEC) Nedir?

BitTurk
eCash (XEC) Nedir?

eCash (XEC) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. eCash (XEC) fonları anonim olarak aktarmak için oluşturulmuş elektronik bir platformdur. Kripto para sektöründe dikkatleri üzerine çeken projelerden biridir. eCash ilk olarak Dr. David Chaum tarafından oluşturulmuştur. 1990 yılında ise DigiCash şirketi aracılığıyla uygulanmıştır. Ek olarak elektronik nakit olarak tasarlanan bir coindir. Platform her dakika ve saniye değişen bir yapıya sahiptir. Kısacası fonları anonim olarak aktarmak için oluşturulmuş elektronik platformdur. Kullanıcılar arasında doğrudan para gönderme avantajı bulunmaktadır. eCash platformunun yerel kripto para birimi XEC’dir.

eCash projesinin amacı kullanıcılar arasında direkt olarak para gönderme imkanı sağlamasıdır. E-posta ile değişip nakite çevrilme özelliği sayesinde yatırımcılardan yoğun ilgi görmektedir. Banka hesabı olmadan cepbank gibi yöntemler ile para gönderme hizmeti sağlamaktadır. Kripto para uzmanlarının tavsiye verdiği altcoinler arasındadır. Genellikle coin hakkında pozitif görüşler hakimdir. Özellikle kripto para dünyasının en büyük borsası olan Binance bünyesinde işlem gördüğü için güvenilir ve sağlam olduğunu düşünülmektedir. 

eCash (XEC) Avantajları:

  • Elektronik nakit olmasının yanı sıra hızlı şekilde çevrilme özelliği bulunmaktadır.
  • Kullanıcılara doğrudan para gönderme imkanı tanımaktadır.
  • Banka hesabı bulunmadan para göndermek mümkündür.
  • BTC yazılımcılarının seçtiği yatırım araçlarını kullanılmaktadır.

eCash (XEC) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: XEC almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve XEC almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda XEC alım emri verin. 

4. Adım: Alınan XEC’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.