Dogecoin Nedir? DOGE Al

BitTurk
Dogecoin Nedir? DOGE Al

Dogecoin nedir? DOGE alımını makalemizde sizler için açıklıyoruz. Dogecoin, binlerce kripto para birimiyle alay etmek için kurulmuştur.

Dogecoin nedir sorusunun yanıtına gelince insanların para transfer etmesini sağlayan, Bitcoin gibi merkezi olmayan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Yalnızca eğlence amaçlı sunulmasına rağmen, 2013’ten beri faaliyettedir. En önemlisi oldukça gelişmiş bir topluluğa sahiptir. Yazılım geliştiricisi Billy Markus, Dogecoin logosunu bir köpekten esinlenerek ortaya çıkardı.

Dogecoin‘in ortaya çıkışı, insanların kripto para birimlerine olan ilgisini de artırdı.

Nasıl kullanılmaktadır?

Dogecoin (DOGE) satın almak için sanal bir cüzdan oluşturulmalıdır. Çünkü cüzdanlar sayesinde kripto para alışverişi yapabilirsiniz veya satın alabilirsiniz. Her işlem ağ üzerinde duyurulmaktadır. Böylece zincir olan blok zincirine eklenmektedir ve Dogecoin (DOGE) bakiyesini birden çok kez harcamanızı engeller.

Nasıl saklanmaktadır?

Dogecoin’iniz satın aldıktan sonra güvenli soğuk depoda saklanacaktır.

Kredi Kartı ile alabilir miyim?

Borsamız üzerinden kredi kartı ile Dogecoin almanız 16 Nisan 2021 tarihli kripto paralar yönetmeliği gereği mümkün değildir. Dogecoin almak için size vermiş olduğumuz Şirket IBAN adreslerine Türk Lirası göndermeniz gerekmektedir.

Nakit olarak nasıl kullanabilirim?

Kripto para birimini nakit olarak kullanmak borsalar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Sonuç olarak kriptonuz kişilere EFT veya havale yoluyla gönderilir.

Elon Musk’ın Tweetinin Ardından Dogecoin Rekor Kırdı

FRS, mühendis, endüstriyel tasarımcı, teknoloji girişimcisi Elon Musk Twitter hesabı üzerinden dogecoin paylaşımları yapmaya devam ediyor.

Bu tweetin ardından, sanal para birimi Dogecoin16 Nisan 2021’de yüzde yüzden fazla değer kazanarak, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.298 dolara ulaştı.

Elon Musk tweeti’nde ”Dog barking at moon” (Aya havlayan köpek) paylaşımı yaptı.

Dogecoin Nasıl Satın Alınır?

Dogecoin satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Dogecoin alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile DOGE ticareti yapabilirsiniz.

Dogecoin alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca DOGE ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

Dogecoin satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.