DerivaDAO (DDX) Nedir?

BitTurk
DerivaDAO (DDX) Nedir?

DerivaDAO (DDX) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. DerivaDAO (DDX) projesi türev sözleşmeler için merkezi olmayan bir borsa olan DerivaDEX’e güç vermektedir. Ethereum protokolüne sahiptir. Ek olarak Ethereum üzerine kurulu türev sözleşmeler için Coinbase destekli merkeziyetsiz borsa (DEX) DerivaDEX’i yöneten özerk organizasyondur. Kullanıcıların değişimin yönetimine ve çalışmasına katılmalarına izin vermektedir. DDX’de platformun yerel kripto para birimidir.

DerivaDAO projesi sentetik varlıkların hızlı ve verimli işlemlerini sağlamaktadır. Bunu yaparken zincir dışı fiyat beslemelerinden, eşleştirme motorlarından ve tasfiye operatörlerinden yararlanmaktadır. Ek olarak DDX Token çeşitli kullanım durumlarına sahip ERC-20 yönetişim ve yardımcı program kripto parasıdır. Sahiplerinin değişimin evrimini belirlemek için token varlıklarıyla DerivaDAO’nun yönetimine katılmalarına izin vermektedir. Kripto para uzmanlarına göre DerivaDAO başarılı ve yatırıma uygun bir projedir.

2021 yılında büyük ilgi gören merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü çok sayıda projenin adını duyurmasına vesile olmuştur. DerivaDAO’da bu projeler arasında yer almaktadır. Kullanıcılara büyük avantajlar sağlayan bir projedir. Kripto para uzmanlarına göre gelecek vadetmektedir. Coinbase desteklidir. Böylelikle ilerde daha parlak bir geleceğe sahip olacağı düşünülmektedir.

Avantajları:

  • DDX platformda daha düşük işlem ücretleri ödemek için kullanılmaktadır.
  • Fiyat beslemeleri ya da eşleştirme motorları çalıştıran operatörler tarafından stake edilmektedir.
  • Stake özelliği sayesinde DDX yatırımcıları pasif gelir elde etmektedirler.
  • DDX token sahiplerinin DerivaDAO’nun yönetimine katılmaları mümkündür.

DerivaDAO (DDX) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: DDX almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve DDX almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda DDX alım emri verin. 

4. Adım: Alınan DDX’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.