Cosmos Nedir ATOM Al

BitTurk
Cosmos Nedir ATOM Al

Cosmos nedir ATOM alımını makalemizde açıklıyoruz. Cosmos veya ATOM, bağımsız blok zinciri sistemlerini birbirine bağlayan merkezi olmayan bir ekosistemdir. Temel olarak, farklı blok zincirlerinin birlikte çalışabilirliğini gösteren, merkezi olmayan kripto para dünyasına karşı bir duruş olarak ortaya çıktı. ATOM ise Cosmos ağının kendi kripto para birimi olma özelliği taşımaktadır. Cosmos nedir sorusunun cevabına gelince Cosmos, Blockchain İletişim Protokolü (IBC) ve Kaliforniya merkezli Tendermint ile işbirliği içinde geliştirilen ve yeni nesil İnternet teknolojisinin temeli olmayı hedefleyen bir kuruluştur. Ayrıca blok zincirinin bağımsız bir ekosistemi olarak da tanımlanabilmektedir. Cosmos, tüm kripto para birimlerini bölmek yerine bir araya getirmeyi ve birlikte çalışmayı hedefliyor. Döviz değişimi için özel blok zinciri interneti kullanmak mümkündür. Bu ağ tarafından kullanılan özel para birimine Atom denir. Cosmos’un çıkış tarihi 14 Mart 2019’dur.

cosmos nedir

Cosmos (ATOM) Nasıl Satın Alınır?

Cosmos satın almak için BitTurk’e kayıt olun. Ardından banka hesabınızdan, BitTurk’e Türk Lirası gönderin.

BitTurk’te Cosmos alım işlemleri yapabilirsiniz. Gerekirse BitTurk hesabınıza kendi adınıza ait banka hesabınızdan Havale ve ya EFT ile TL yatırabilirsiniz.

Ayrıca BitTurk‘te düşük komisyon oranları ile ATOM ticareti yapabilirsiniz.

ATOM alt yapısı gereği bankalardan farklı çalışır. Kullanıcılar ayrıca ATOM ile bankalara ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemi yapabilmektedir.

ATOM satın almak için hemen BitTurk’e kayıt ol.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.