Convex Finance (CVX) Nedir?

BitTurk
Convex Finance (CVX)  Nedir?

Convex Finance (CVX) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. CVX, merkeziyetsiz, Curve işlemlerinin kolaylıkla görüntülenebildiği ve Curve ödüllerinde de güçlendirmeye sahip bir platformdur. Convex Finance, çoğu basit ve kullanımı basit bir arayüze sahiptir. Likide sağlayıcıları için CRV kilitlemeden işlem ücretleri kazanmalarını sağlamaktadır. Ve aynı zamanda CRV talep etmelerine de imkan tanımaktadır. Bu yönüyle de verimi en üst düzeylerde tutmak için eğri artırma unsurunu son derece basitleştiren bir platform olarakta tanımlanmaktadır. 

Convex Finance (CVX) Toplam Arz : 68.726.383 CVX ‘ dir.

Projenin Amacı:

Projenin temel amacı, CVX yardımı ile yerel bir ücret kazanma ve CRV kilitleme sisteminin haricinde Curve’de stake edebilmeyi kolaylaştırmaktır. Bununla birlikte CVX ödüllerinin bu platformda tekrardan değerlendirmesi ve platform ücretlerinin kazanılmasını sağlamak istenmektedir. Proje detayları ile benzerlerinden ayrılmayı başarmıştır.

Projenin Özellikleri ve Geleceği:

Convex, Ethereum ağında karşılaşılan işlem ücretleri sebebiyle Curve ekibi tarafından oluşturulmuştur. Ekip karışık işlemleri tek bir platformda bir araya getirip, işlem ücretlerinide düşürmüşlerdir. Aynı zamanda Curve’de onlarca sekmede yapılan işlemler, Convex’te bir kaç sekmeye indirilerek kullanıcı dostu bir arayüz yaratılmıştır. Bu arayüzde kolaylıkla yönetilebilir ve bununla birlikte işlem ücretlerinden tasarruf edilmektedir. Dolayısıyla bu özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda Curve ödüllerinde olan CRV boot mekanizması bulunmaktadır. Bu mekanizma Curve’de dahi yoktur. 

Convex Finance, eğri artırma deneyiminin kolaylaştırılmasına yönelik bir giriş olarak sunularak karşımıza çıkan coin, gelecekte çok daha verim sağlayabilecek potansiyelinin olması coinin popülerliğini arttıracak bir etkendir. Kripto para piyasalarında bu şekilde olan alternatif projelerinde ortaya çıkması özellikle yeni nesil yatırım aracı arayışında olan yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmaktadır. 

Avantajları Neler?

  • CVX stake edilmesi ile fazla gelir elde edilebilir .
  • Boost ile CRV stakerlar toplanarak kilitleme endişesi ortadan kaybolur.
  • Convex ile verimin artması için eğri artırma deneyimi kolaylaştırılmaktadır.

Sitemizdeki diğer blog yazılarını okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.