Connectome (CNTM) Nedir?

BitTurk
Connectome (CNTM) Nedir?

Connectome (CNTM) nedir sorusunu bu makalede yanıtlıyoruz. Connectome, insan gibi davranan yapay zekâ temelli asistanlar üretme amacıyla yola çıkan bir platformdur. Blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilen bu platform, yapay zekâ (AI) ve sanal gerçeklik teknolojisini kullanır. Buna göre, AI teknolojisinin sunduğu faydaları insani nitelikler ile birleştirmeyi amaçlar. Böylece, son derece samimi ve güven veren yapay zekâ asistanları oluşturur. Bunu yaparak platform, insanların yapay zekâya arkadaşları gibi güvenebileceği bir gelecek yaratmayı amaçlamaktadır.

Temelde Connectome,  insan gibi düşünüp hareket eden AI asistanını yaratmayı hedefler. Bu robot asistan, “Virtual Human Agent” (VHA) olarak isimlendirilmektedir. Ekip, bunu yaratmak amacıyla yapay zekâ, oyunlarda sıkça karşılaşılan NPC teknolojisi, blok zinciri ve toplum bilimlerinden faydalanır. Bu sayede üretilen her VHA asistanı, çok çeşitli kullanım durumlarıyla birlikte gelir. Bir VHA’nın sahibi, asistanını kişisel olarak ya da kurumsal olarak kullanabilmektedir. Bu asistanlar, şirketlerin temel taşı olabilmenin yanı sıra, sağlık alanında da kullanılabilirler. Örneğin VHA, insanların sağlık bilgilerini blok zinciri üzerine potansiyel olarak işleyebilmektedir. Tüm bunlar, Connectome platformunun sunduğu yazılım geliştirme kiti (SDK) ile mümkün kılınmaktadır.

Geliştiriciler, CNTM platformu içerisindeki SDK aracılığıyla kendi yapay zekâ asistanlarını yaratabilirler. Bu SDK’nın kullanım durumları son derece çeşitlidir. Örneğin, oyun geliştiricileri durumsal kararlar alabilen algoritmalar tasarlayabilmektedir. Ayrıca bununla, kendi karakterlerini üretebilirler. Oyun geliştiricilere ek olarak sıradan insanlar, kişiye özel asistanlar yaratabilirler. Kurumsal şirketler ise, ofis içinde çeşitli görevleri yerine getirebilecek yapay zekâları kullanabilirler. Connectome ile oluşturulan VHA’lar, nesne tanıma gibi çeşitli ileri teknolojilere de ev sahipliği yapar. Hatta kişilerin yüz ve mimiklerini de tarayabilirler.

Connectome (CNTM) ne işe yarar?

Ek olarak Connectome, CNTM isimli bir kripto para birimine de ev sahipliği yapar. Platformun itici gücünü oluşturan bu Ethereum tabanlı kripto para, çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Connectome bir uygulama pazarını destekler. Bu pazarda geliştiriciler kendi ürettikleri VHA’ları satabilirler. VHA satın almak isteyen kullanıcılar, CNTM coin ile ödeme yapar. Bununla birlikte CNTM, platform içerisinde VHA yaratmak için de gereklidir. Geliştiriciler, SDK’lere ulaşmak için CNTM ile ödeme yapmak zorundadırlar.

CNTM Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: CNTM almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve CNTM almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda Connectome alım emri verin. 

4. Adım: Alınan CNTM’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.