Cobinhood (COB) Nedir?

BitTurk
Cobinhood (COB) Nedir?

Cobinhood (COB) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Cobinhood (COB), sıfır işlem ücreti ile piyasaya sürülmüş bir kripto para borsasıdır. ABD merkezli sıfır ücret borsası Robinhood, yalnızca geleneksel pazarlarda ve yalnızca ABD’li yatırımcılar için işlem gerçekleştirmektedir. Ancak Cobinhood bu sınırlamanın üzerine çıkarak yalnızca ABD’den değil, dünyanın dört bir yanında ki yatırımcılara ulaşma umuduyla bir iş modeli inşa etmiştir. Cobinhood, Ekim 2017’de bir ICO aracılığıyla kendi madeni parası COB Token’ı piyasaya sürmüştür. Fiat kripto değişimi sunma niyetlerine rağmen, şu anda platformlarında yalnızca kripto kripto değişimi sağlamaktadır. Bu, şu anda dünya çapında birçok borsayı etkileyen fiat kripto değişimi için hükümet düzenlemesine bağlı olarak gelecekte değişiklik gösterecektir.

Cobinhood borsasında işlem yapmanın faydaları bulunmaktadır. Bunlara daha yakından bakıldığında ilk olarak sıfır işlem ücreti ön plana çıkmaktadır. Ayrıca gelişmekte olan merkezi olmayan borsada işlemler gerçekleştirilmektedir. Yüksek performanslı sipariş eşleştirme motoru bulunmaktadır. Platformda kamu denetimleri için çevrimiçi ve çevrimdışı cüzdanlarla şeffaflık sağlanmaktadır. Çoklu imza cüzdanı ve farklı ülkelerde bulunan donanım güvenlik modülleri ile çevrimdışı işlemleri güvenli hale getirin sigorta tarafından desteklenen tüm kripto varlıkları bulunmaktadır.

Borsanın yerel kripto para birimi COB Token’dır. COB, Ethereum standardına dayalı bir ERC2-0 token’ıdır. COB’u bir token olarak Ethereum cüzdanında veya Cobinhood borsasının kendisinde depolamak mümkündür. COB’un cüzdanda bulunması durumunda bazı faydalara erişmek mümkündür. Cobinhood’un üstlendiği token’lar, COB sahipleri için daha ucuz olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca yüzde 50 İndirimli marjlı alım satım kredisi faizi bulunmaktadır. Buna ek olarak, COB ile ödendiğinde para çekme ücretlerinde yüzde 50 indirim uygulanır. Ayrıca para çekme ücretlerinden kazanılan COB Token’ları üç ayda bir yakılarak ekosistem canlı tutulmaktadır. Son olarak, ticaret yarışmalarına katılmak için COB Token gerekmektedir. Aynı şekilde airdrop’lara katılım sağlayabilmek için de COB Token kullanılır.

Cobinhood (COB) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: COB almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve COB almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda COB alım emri verin.

4. Adım: Alınan COB’lar sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.