Chiliz Nedir? CHZ Al

BitTurk
Chiliz Nedir? CHZ Al

Chiliz nedir CHZ al başlıklı makalemizde her detayı sizlere anlatacağız. Ethereum ağı üzerine inşa edilen ERC-20 belirteci olan CHZ, 2018’de Socios.com tarafından yayınlanmıştır. Chiliz nedir sorusuna gelince blok zinciri tabanlı araçlarla, token, kullanıcılarının eğlence – spor organizasyonları ile izleyicileriyle etkileşime girmesine ve de bunlardan kâr elde etmesine olanak tanımaktadır. Bu şekilde amaç taraftarlara madeni para kullanarak takım kararlarında söz hakkı vermektir. Chiliz (CHZ), e-spor ve spor kulüpleri ile taraftarları arasında bir bağlantı kurmak için taraftarları kulübün en iyi oyuncularını, ürünlerini ve forma tasarımını kimin seçeceği gibi birçok konuda söz sahibi olmaya teşvik ediyor. Ayrıca Chiliz (CHZ), özellikle son yıllarda değerini artıran bu kripto paraya bugüne kadar ortaya çıkmayan bir taleple karşı karşıyadır. Temel nedenlerden biri Bitcoin‘in değerinin artmasıdır. Bitcoin’deki artış, diğer kripto para birimlerinin de hareket etmesine neden olmuştur.

CHZ madenciliği yapılıyor mu?

Bir hizmet Token’ı olan Chiliz (CHZ) madenciliği yapılmıyor.

Chiliz hakkında merak edilenler

Mart 2021’de sadece 0,05 ABD dolarından başlayan Chiliz, 13 günde, özellikle Türkiye gibi futbolseverlerin büyük ilgi gösterdiği ülkelerde 0,88 ABD dolarına yükselmiştir. BitTurk.com verilerine göre, Mart 2021 itibarıyla Chiliz, 27 Eylül 2019’da 0,004001 dolar ile gördü. Tüm zamanların en yüksek seviyesini ise 13 Mart 2021’de 0,8915 dolar ile gördü. Chiliz’in arzı 8,888,888,888 (8,88 milyar) ile sınırlandırılmıştır ve dolaşımdaki mevcut fiyat 5,586,355,378 İsviçre Frangıdır. Henüz tam olarak dolaştırılmamış olmasına rağmen, tüm Chiliz tedariki tamamlanmıştır. Bu nedenle, Chiliz madenciliği yapmak imkansız. 11 Nisan 2021 itibarıyla Chiliz’in piyasa değeri 0,46 ABD doları iken, değerlemesi 2,574,492,034 ABD dolarıdır.

Chiliz (CHZ) Nasıl Satın Alınır?

Chiliz (CHZ) satın almak için önce bir kripto para borsasında bir hesap oluşturmanız gerekir. Bu nedenle BitTurk.com gibi güvenilir ve de yetkin borsalar tercih edilmelidir. Ayrıca hesap oluşturma adımında e-posta bilgileri, ad, soyad ve banka bilgileri gibi temel bilgiler gereklidir. Ardından cüzdan oluşturulup, hesaba nakit transferi yapılır. Bakiyeyi yenilemek için kişisel bir banka hesabı kullanılmalıdır. Chiliz (CHZ) satın alırken, bakiyeyi mevcut fiyat değerine göre yükleyebilirsiniz.

2017 yılında hizmete açılan BitTurk, dijital varlıkları Türk Lirası ile güvenli ve hızlı bir şekilde alış satış imkanı sağlamayı hedefliyor. Platform, piyasada kabul gören ve güvenli olan kripto para birimlerini listeliyor.

Chiliz satın almak için BitTurk.com‘a üye olunuz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.