Certik (CTK) Nedir?

BitTurk
Certik (CTK) Nedir?

Certik (CTK) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. Certik (CTK) güvenlik konusunda blok zincire hisse kanıtı sunan Certik’in kripto para birimdir.Ek olarak blok zincirler için çeşitli denetimler üzerinden gerçek zamanlı koruma sağlamaktadır. Kuruluşun kullandığı kripto para birimi ise CTK Coin olarak bilinmektedir. 2017 senesinde piyasaya sürülmüştür. Blockchain için siber güvenlik sistemi olan Certik’ten yararlanılmaktadır. Ödeme aracı olarak kullanılmaktadır.

Certik (CTK) Coin projesinin hedefi bilgisayar bilimi profesörlerinin katkı sağladığı ve yüksek güvenlik sunan kripto para birimini piyasaya sürmektir. Proje Certik ile blok zincirlere yönelik siber güvenlik unsurlarını sağlamayı da hedeflemektedir. Certik projesi içerisinde Certik kuruluşunun gerçekleştirdiği faaliyetler yer almaktadır. Kuruluş kripto para projelerinin güvenilirlik düzeylerini yatırımcılara kanıtlamayı sağlamaktadır. CTK Coin ödemesi ve sahipliği ile blok zincirler için siber testleri Certik’ten uygulamak mümkündür. Böylelikle proje sahipleri siber güvenlik sertifikası edinmektedirler. Proje kripto evren için daha güvenilir bir imajı yaratma amacını benimsemektedir. 

CTK Coin hakkında yapılan yorumlarda projenin her geçen gün daha popüler hale gelişinden söz edilmektedir. Uzmanlar kendi güvenilirliklerini yatırımcılara anlatmak isteyen pek çok yeni kripto para projesinin ya da merkeziyetsiz uygulamanın Certik sertifikası almayı tercih ettiğinden söz etmektedirler. Bu kapsamda CTK Coin alım taleplerinde ilerleyen dönemde artış oluşması beklenmektedir. Uzmanlar blok zincir için siber güvenliği sağlamakta etkili bir proje olduğundan bahsetmektedirler. Bu nedenle gelecekte önemli bir varlık olacağı düşünülmektedir.

Avantajları:

  • Farklı blok zincir projelerine güven unsurunu kanıtlamaya yarayan siber güvenlik sertifikası sunmaktadır.
  • CTK Coin sahipleri Certik’ten kapsamlı bir siber güvenlik hizmetini CTK Coin ödemesi ile almaktadırlar.
  • Yatırımcılar staking üzerinden pasif gelir elde etmektedirler. Ek olarak kripto para ticareti ve takas yapma imkanları da bulunmaktadır.
  • CTK Coin’in ünlü kripto borsalarında listelenmesine bağlı olarak yatırımcılar işlem hacmi geniş kripto para borsalarında kripto para ticareti yapmaktadırlar.

Certik (CTK) Nasıl Alınır?

1. Adım: Certik (CTK) almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve Certik (CTK) almak için para yatırın. 

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda Certik (CTK) alım emri verin. 

4. Adım: Alınan Certik (CTK)’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.