CENNZnet (CENNZ) Nedir?

BitTurk
CENNZnet (CENNZ) Nedir?

CENNZnet (CENNZ) nedir bu makalemizde açıklıyoruz. CENNZnet (CENNZ), merkezi olmayan uygulamalara (DApp’ler), CENNZ ve CPAY kripto para birimine güç sağlayan halka açık bir blok zinciri ağı olarak bilinmektedir. Amacı hem DApp geliştiricileri hem de son kullanıcıları için özel kullanıcı deneyimi sağlamaktır. Herkesin artan ağ şeffaflığı, veri gizliliği ve ademi merkeziyetçiliğin sunduğu güvenilirliğin keyfini çıkarabilmesi için blok zinciri tabanlı hizmetleri kullanıcılar için erişilebilir hale getirmeyi hedeflemektedir.

CENNZnet hakkında bilinmesi gereken bir diğer önemli şeyde dünyanın ilk yerel olarak izin verilen genel blok zinciri olmasıdır. İzin verilen bir blok zinciri, ağın belirli katılımcıları için belirli erişim veya ayrıcalık sağlama özelliğine sahip olması anlamına gelir. Bu nedenle izin vermeyi yerel hale getirerek, erişim denetimi işlevinin tüm hizmetlerle uyumlu hale getirilmesi sağlanıştır. Kısaca bu, CENNZnet’in daha yüksek performans sağlamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca daha az sorun yaşayarak, dünyanın en güvenli blok zincirlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

CENNZnet, kullanıcılar düşünülerek tasarlanmıştır. Bu, geliştiricilerin özel bir UX oluşturmasını sağlamıştır. Ayrıca etkileşimli bir kullanıcı tabanının büyümesini hızlandırılmıştır. CENNZnet izin protokolü, kullanıcıların DApp’lerle etkileşime girerken korunmasına olanak sağlamaktadır. CENNZnet, devredilen ücret ödemeleri sağlayarak Dapp kullanıcısının işe alım deneyimini geliştirmektedir. Blok zincirleri, yeni kullanıcıların kavramasının zor olduğu bir kavramdır. Ağ ile etkileşime girerken kullanıcıların işlem ücreti ödemesini gerektirir. Ancak CENNZnet, devredilen ücret ödemeleri sağlayarak yeni DApp kullanıcılarının işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Böylece DApp’ler işe alım sırasında kullanıcı işlemleri için ödeme gerçekleştirebilmektedir. Bu da ana akım benimsemeye yönelik ilk sorunları azaltmaktadır.

CENNZnet çift token’lı bir ekosistem ile çalışmaktadır. Bunlar sırasıyla CENNZ ve CPAY’dir. CENNZ, stake ve yönetim için kullanılmaktadır. CPAY ise, ağ işlemleri ve blok ödülleri için kullanılan sabit bir token’dır. 2 token’a sahip olmak, ana token olan CENNZ’e, ağda gas olarak kullanılan genel işlem ücretlerinden ve stake ödüllerinden ayrılmasını sağlamaktadır. Bu, ağ kullanıcılarını ve geliştiricilerini fiyatlandırmadaki komplikasyonlardan ve öngörülemeyen fiyatlandırma dalgalanmalarından korur.

CENNZnet (CENNZ) Nasıl ve Nereden Alınır?

1. Adım: CENNZ almak için tercih ettiğiniz kripto para borsasına giriş yapın.

2. Adım: Hesap açın ve CENNZ almak için para yatırın.

3. Adım: Ardından istediğiniz miktarda CENNZ alım emri verin.

4. Adım: Alınan CENNZ’ler sanal cüzdanda ya da varsa donanım cüzdanda saklanabilmektedir.

Sitemizdeki diğer blogları okumayı unutmayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.